Lietuvą ir Čekiją vienija planai statyti atomines jėgaines


Lietuva ir Čekija, nepaisydamos kitų ES šalių abejonių, siekia statyti atomines elektrines.

Po daugiau kaip metus trūkusių derybų Lietuva ir japonų koncernas Hitachi pasirašė sutartį dėl AE statybos šioje Baltijos valstybėje.

Čekijos pramonės ministras Martinas Kuba pirmą kartą pranešė apie valstybės paramą ginčytinos AE Temeline, pietų Bohemijoje, išplėtimui.

Lietuva atominę elektrinę siekia statyti kartu su Estija ir Latvija. Tokiu būdu šios šalys nori tapti nepriklausomomis nuo rusiškos energijos importo. Elektrinė turėtų būti pradėta eksploatuoti 2020-2022 m. Kaštai turėtų siekti apie 5 mlrd. eurų. „Sutartis atveria kelią didžiausioms investicijoms Lietuvos istorijoje“, – pranešė Premjeras Andrius Kubilius. Planuojamas 1300 MW galingumo reaktorius turėtų pakeisti 2009 m. ES reikalavimu uždarytą Ignalinos AE.

Čekijos pramonės ministras M. Kuba penktadienį lankydamasis Temelino AE sakė, kad „mes esame įsitikinę, jog, žvelgiant į ateitį, atominė energetika yra saugus, stabilus ir ekonomiškai patrauklus elektros energijos šaltinis“. Jis žadėjo finansinę paramą trečiojo ir ketvirtojo reaktorių statybai. Ypač daug rūpesčių dėl šios AE saugumo kyla Austrijoje ir Bavarijoje.“

Nuotraukoje: Čekijos atominė elektrinė Temelin.

Parengta pagal “Wiener Zeitung” publikacijas.

2012.04.12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.