Lietuva ir JAE turi didelį ekonominio bendradarbiavimo potencialą


Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikimas su JAE valstybės ministru Khalifa Shaheen Al Mararu Niujorke. URM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Niujorke pirmadienį susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų valstybės ministru Khalifa Shaheen Al Mararu ir pažymėjo matantis dideles galimybes plėsti šalių ekonominius santykius.
 
Susitikimo metu aptartos dvišalio bendradarbiavimo galimybės, Lietuvos dalyvavimas „EXPO 2020“, Lietuvos ir JAE verslo forumas.
 
„Turime galimybių plėsti ekonominius santykius, skatinti investicijas, atverti kelius įvairiems turizmo maršrutams. Mūsų šalys geografiškai gal ir toli viena nuo kitos, bet mes turime daug bendrų interesų bei didžiulį potencialą dirbti kartu. Išgirdau patikinimą iš ministro, kad Lietuva JAE yra įdomi ir patraukli verslo partnerė“, – sakė ministras G. Landsbergis.
 
Kalbėdamas apie teisinio bendradarbiavimo iššūkius, ministras G. Landsbergis paragino JAE paspartinti Lietuvai svarbių tarptautinių sutarčių, tokių kaip investicijų skatinimas, teisinės pagalbos bei ekstradicijos, rengimą.
 
Susitikime ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad Lietuva remia ir skatina JAE iniciatyvas ir pastangas, susijusias su siekiu švelninti klimato kaitos padarinius, taip pat su inovacijų skatinimu.
 
Ministrai, kaip nurodoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime, aptarė aktualiausius dvišalio, regioninio ir daugiašalio bendradarbiavimo klausimus, išreiškė paramą kandidatams į įvairias JT organizacijas. Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat pakvietė JAE valstybės ministrą Khalifą Shaheen Al Mararą apsilankyti Lietuvoje.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2021.09.21; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.