Lietuva ir Latvija – veiklūs ir atsakingi kaimynai


Gruodžio 3–4 d. Vilniuje surengtame Lietuvos ir Latvijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos posėdyje aptarti aktualūs dviejų šalių bendradarbiavimo klausimai.

„Nauji politiniai iššūkiai, lydimi ekonominių pokyčių, mūsų regionuose reikalauja naujo požiūrio į bendradarbiavimą ir bendrų iniciatyvų poreikį siekiant efektyviau plėtoti pasienio regionų ekonomikas ir siekiant užtikrinti aukštą gyvenimo kokybę jų gyventojams. Efektyvi ir darni komisijos darbo grupių veikla įrodo, kad Lietuvos ir Latvijos pasienio regionai kartu gali atliepti šiandienos iššūkiams. O plėtojami Via Baltica ir Rail Baltica projektai nuolat gerina bendradarbiavimo galimybes išnaudojant šią infrastruktūrą abiejų valstybių pasienio regionų plėtrai“, – pradėdamas posėdį kalbėjo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras, Lietuvos ir Latvijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos Lietuvos šalies pirmininkas Julius Morkūnas.

„Mes esame vienintelės pasaulyje dvi baltiškos tautos, todėl ir mūsų misija išsaugoti baltiškos kultūros paveldą yra milžiniška“, – akcentavo posėdyje dalyvavęs Latvijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Einars Semanis.

Posėdyje buvo pristatytos naujų bendradarbiavimo projektų iniciatyvos transporto, kultūros ir kitose srityse, aptarti projektų įgyvendinimo būdai.

Latvijos Respublikos delegacijai vadovavo Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerijos parlamentinis sekretorius, Lietuvos ir Latvijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos Latvijos šalies pirmininkas Edgars Tavars.

Posėdžio pabaigoje delegacijų vadovai pasirašė parengtą ir suderintą protokolą.

Nuotraukoje: Latvijos herbas.

Informacijos šaltinis – vrm.lt internetinis portalas.

2015.12.09; 06:01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.