Lietuva – išsivaikščiojanti, išmirštanti, prasigerianti?


Rusijoje vos ne dvigubai pabrangus alkoholiniams gėrimams, Lietuvoje baigiasi iš Kaliningrado srities pargabentų svaigalų nelegalios prekybos era. Mat pasipelnyti iš to tampa neįmanoma. Pasienio ir muitinės pareigūnai tikina iškart po Naujųjų pastebėję mažėjantį rusiško alkoholio vežėjų srautą.

Lietuva lepina persigėrusiuosius. Didžiąsias metų šventes prie buteliais nukrauto stalo pradėję švęsti keliomis savaitėmis anksčiau ir baigiantys vėliau gyventojai jau registruojasi į eilę stacionariai detoksikacijai Panevėžio priklausomybės ligų centre. Vieno tokio paciento maistui per parą skiriama maždaug 11 litų. Tai beveik du kartus daugiau nei ligonių maistui daugelyje kitų ligoninių.

ROMA. Kasmet 50 milijonų vaikų nužudymas ir po-krikščioniškų vakarų moralinė degradacija veda į globalią politinę ir finansinę krizę, sako Human Life International prezidentas, egzorcistas kun.Thomas Euteneuer.

ROMA. Italijos konstitucijos teismas paskelbė sprendimą, kad Italijos teisė turi viršenybę prieš Europos Žmogaus teisių teismą. Lapkričio mėnesį EŽTT įsiutino Italiją, liepdamas pašalinti iš mokyklų krikščionybės simbolį – kryžių. (Iš kelių teisėjų viena buvo iš Lietuvos).

VAŠINGTONAS. National Association of Evangelicals apklausė evangelikų pastorius apie šiandienos Amerikos didžiausias moralines problemas ir dauguma įvardino kaip didžiausias abortus ir moralinį reliatyvizmą.

JERUZALĖ. Izraelio Sveikatos departamentas paskelbė duomenis apie abortus. 2000 – 2008 m. abortų sumažėjo 10 proc. Pagal įstatymą kiekviena moteris, norinti darytis abortą, turi gauti ligoninės komiteto pritarimą. Bet 98 proc. prašymų yra patenkinami. 2008 m. buvo padaryta 19 594 abortų arba 129 abortų 1 000 gimimų. Izraelio gyvybės organizacijos Efrat duomenimis kasmet Izraelyje padaroma virš 50 000 abortų ir tik 20 000 yra legalūs ir registruojami. Kokia stipri valstybė būtų buvusi, jei nebūtų nužudžiusi milijono vaikų nuo 1948 m. sakoma Efrat pranešime.

2010 m. sausio 10 d., sekmadienį, Šakiuose vyks tradicinė kasmetinė Vilkaviškio vyskupijos šeimų šventė. Joje dalyvauti kviečiamos uoliai tikėjimą praktikuojančios šeimos, ypač jaunos, su savo atžalomis.

HELENA, Montana. Montana aukščiausias teismas praėjusį ketvirtadienį nutarė, kad valstijos įstatymai neprieštarauja gydytojams padėti nusižudyti savo pacientams. Tai trečioji JAV valstija po Oregono ir Vašingtono, leidusi asistuojamąją žmogžudystę.

VALENSIJA, Ispanija. Valensijos arkivyskupas Carlos Osoro pasmerkė abortus praėjusį pirmadienį atspausdintame pamoksle. Jis abortą pavadino “blogiausia, kokia tik gali egzistuoti, diktatūra”, “didžiausia istorijoje neteisybe, nes atima pačių silpniausiųjų gyvenimus”. Jis kalbėjo nekaltųjų vaikelių, kuriuos nužudė Erodas, šventės proga. Valensijoje kasmet padaroma virš 10 000 abortų.

VAŠINGTONAS. Per 9 metus JAV mokesčių mokėtojai privalės sumokėti  898 milijonus dolerių dėl to, kad  homoseksualų partnerystės buvo prilygintos heteroseksualios santuokos privilegijoms.

KAMPALA, Uganda. David Bahati, 36, Ugandos parlamento narys, pasisakęs už homoseksualumą kritikuojantį įstatymą, gavo daug grasinimų ir bijo dėl savo gyvybės. Jo pusbrolis prapuolė. Pagal įstatymą už mažamečių tvirkinimą ar apkrėtimą AIDS siūloma mirties bausmė. Parlamento vadovas Edward Ssekandi sakė, kad iš užsienio gavo daug grasinimų, kad jei toks įstatymas bus priimtas, Vakarai nutrauks finansinę paramą. Kanada, JAV, Britanija, Prancūzija ir kitos šalys pasmerkė rengiamą įstatymą. Gruodžio mėnesį ES priėmė rezoliuciją, grasinančią nutraukti paramą, jei toks įstatymas prieš homoseksualizmą bus  priimtas. Švedija pagrasino neduosianti 50 milijonų dolerių.

Seulas. Grupė Pietų Korėjos gydytojų kviečia žmones peržiūrėti šalies katastrofinę abortų kultūrą ir susilaikyti moteris nuo abortų. Dr. Choi Anna su kolegomis padarė spaudos konferenciją lapkričio mėnesį prašydamos ,”atleisti“ už nelegalius abortus ir įkūrė Gynob grupę, raginančią ir kitus daktarus prisipažinti atlikus nelegalius abortus. Dr. Shim Sang-duk sako, kad grupės tikslas užbaigti abortus. ”Mes parduodame savo sielas už pinigus“, sakė Dr. Choi. “Abortai yra lengvas kelias pasidaryti pinigus”.  Kita grupė, “gydytojai už gyvybę“, ragina moteris išnešioti vaikus iki gimdymo. Ji ketina įsteigti karštąją liniją, kuria būtų suteikiamos žinios apie klinikose atliekamus nelegalius abortus. Abortai Korėjoje leidžiami tik dėl rizikos motinos sveikatos, išžaginimo, kraujomaišos ir rimtų genetinių sutrikimų. Abortai nelegalūs po 24 savaitės. Bet vyriausybė užsimerkus dėl nelegalių abortų, kurie atliekami beveik laisvai. Oficialūs duomenys rodo, kad kasmet atliekama 350 000 abortų, o gimsta 450 000 vaikų. T.y. 43.7 proc. nėštumų baigiasi abortais. Bet tikras abortų skaičius yra maždaug 5 kartus didesnis už oficialų, – pasak Korea Times, Resp.

Chang Yoon-seok iš valdančios Grand National partijos sako, kad spalio mėnesio Nacionalinės asamblėjos inspekcija spalio mėnesį nustatė, kad nelegalių abortų kasmet Korėjoje padaroma 1,5 milijonų arba 4000 vaikų abortuojama kasdien. Vaisingumo koeficientas yra 1.19 vaiko vienai moteriai. Valdžia ieško būdų padidinti gimstamumą.

GRAND RAPIDS, Mičiganas. JAV atliktas tyrimas parodė, kad mušami (pliaukštelėjimu) vaikai (2-6 metų) yra paauglystėje laimingesni ir sėkmingesni, lyginant su tais, kurie nebuvo mušami. Tyrimas, atliktas prižiūrint Portraits of American Life Study (PALS) {http://pals.nd.edu/} Dr. Marjorie Gunnoe, psichologijos profesorei iš Mičigano Grand Rapids Calvino Kolegijos. Profesorė Gunnoe apklausė 2 600 paauglių apie sudavimus. Atsakymai buvo sulyginti su jų pasiekimais, mokslo rezultatais, elgesiu, optimizmu, smurtiniu elgesiu, depresija.

VAŠINGTONAS. Gyvybės gynėja Motina Teresė bus pavaizduota JAV pašto ženkle. Kai prezidentas Klintonas  1997 m. pasikvietė ją į maldos pusryčius Baltuosiuose Rūmuose, Motina Teresė aiškiai pasisakė prieš abortus. 1979 m. Motina Teresė gavo Nobelio premiją.  Agnes Gonxha Bojaxhiu gimė 1910 08 26 Skopje, dabar esančios Makedonijoje. Prezidentas Reiganas 1985 m. apdovanojo ją Laisvės medaliu. 1996 m. prezidentas Bilas Klintonas ir JAV kongresas suteikė jai JAV garbės pilietybę. Iš viso tokia pilietybe buvo apdovanoti dar 5 žmonės. 1997 m. kongresas Motiną Teresę apdovanojo Kongreso aukso medaliu. Ji mirė Kalkutoje 1997 09 05.

MANILA. Filipinų vyskupai išleido rinkėjo vadovą “Catechism on Family and Life,” kuriame gyvybės ir šeimos reikalai renkantis kandidatą yra patys svarbiausi.

LONDONAS. Britanijos mokytoja Olive Jones, 54, už prašymą pasimelsti už sergantį leukemija mokinę buvo atleista iš darbo. Ji lanko namuose ir moko matematikos sergančius mokinius. Lankant sergančią mergaitę ji pasiūlė jos motinai pasimelsti už dukros sveikatą. Bet šeima buvo netikinti. Jones sakė, kad pasiūlymas pasimelsti buvo traktuotas kaip kriminalinis aktas. Ji bijo, kad su tokiu įrašu nebegaus darbo. 14 m. mergaitės tėvai Paddy ir Stephanie Lynch sako, kad mokytoja Jones paliko jų vaiką “traumuotą“.

MADRIDAS. Dešimtys tūkstančių žmonių gruodžio 27 d. dalyvavo atvirose Mišiose Madrido Plaza de Lima, švęsdami Gyvybės, Šeimos ir Tikėjimo vertybes. Per TV popiežius kreipėsi į žmones tiesiogiai. Popiežius pažymėjo šeimos vertybę, kuriai grasina Ispanijos homoseksualinė politika. Pamokslą pasakė Madrido kardinolas arkivyskupas Antonio Marķa Rouco Varela.

NUGIRDYTA LIETUVA. Veisiejų klebonas E.Juravičius: “Ne dangus kaltas, o velnio lašai“. Alkoholis ir tik jis kaltas dėl šios, dėl ankstesnių ir dėl būsimų tragedijų šiame nuostabaus grožio miestelyje. Du dalykai nustebino ir mano pašnekovą. Besėdėdami suskaičiavome, kad miestelyje veikia net septynios maisto prekių parduotuvės. Visose jose galima nusipirkti alkoholio. Tačiau kavinės ar bent karštų užkandžių kiosko, kur galima būtų nusipirkti puodelį kavos, Veisiejuose nėra nė vieno.

Vatikano radijas. Meksiko miesto meras Marcelo Ebrard pareiškė nepasinaudosiąs veto teise ir pasirašysiąs neseniai Meksikos miesto federalinės valstijos vietinio parlamento priimtą įstatymą, įteisinantį tos pačios lyties asmenų sąjungas ir suteikiantį joms maždaug tą patį juridinį statusą kaip šeima. Meksikos arkivyskupas kardinolas Norberto Rivera Carrera, tokį vietinio parlamento sprendimą pavadino amoraliu ir neatsakingu.

IŠMIRŠTANTI LIETUVA. Lietuvoje per metus iš tūkstančio gyventojų liko tik 994. Prasidedant 2010-iesiems Lietuvoje gyvena bemaž 21 tūkst. mažiau žmonių nei prieš metus – tokius preliminarius duomenis paskelbė Europos Sąjungos (ES) statistikos biuras “Eurostat“. Remiantis jo pateiktais skaičiais, didelė emigracija, menka imigracija ir aukštas mirtingumo lygis mūsų visuomenę praretins labiausiai iš visų bloko šalių. Iš kiekvieno tūkstančio gyventojų liko 994, kai Liuksemburge jų padaugėjo 18, o Slovėnijoje – 11. Preliminarios demografinės prognozės rodo, kad sausio 1 d. mūsų šalyje turėjo gyventi 3,329 mln. žmonių. Lygiai prieš metus jų buvo 3,35 mln. arba 20,6 tūkst. daugiau. Visoje ES gyventojų padaugėjo nuo 499,724 mln. iki 501,26 mln. (skirtumas – 1,536 mln.).

Lietuvoje moterys pagimdė 36,8 tūkst. kūdikius (skaičiuojant tik gimusius gyvus), mirė 42 tūkst. žmonių. Gimstamumo, mirtingumo ir migracijos duomenys reiškia, kad iš viso Lietuva neteko – 6,2 žmogaus kiekvienam tūkstančiui gyventojų (ES vidurkis buvo teigiamas – 3,1).

Informacinis biuletenis “Pro Vita”, Nr. 1

Nuotraukoje: kunigas Robertas Skrinskas.

2010.01.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *