Lietuva pasirengusi pasidalinti patirtimi kovoje su dezinformacija


Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį dalyvavo Informacijos ir demokratijos forumo, vykusio Paryžiaus Taikos forumo metu, atidaryme.
 
„Pilietinės visuomenės, nevyriausybinių organizacijų, akademinės bendruomenės pastangos – geriausias būdas kovoje su dezinformacija. Lietuva pasirengusi pasidalinti gerąja patirtimi šioje srityje”, – pabrėžė ministras.
 
Informacijos ir demokratijos forumas – praėjusių metų Taikos forumo metu pradėtos iniciatyvos, prie kurios kartu su dar 12 šalių prisijungė ir Lietuva, tąsa. Iniciatyva siekia apsaugoti atvirą ir demokratišką komunikacijos erdvę, profesionalią žurnalistiką nuo stiprėjančios dezinformacijos, bandymų kontroliuoti ar cenzūruoti, komercinių interesų įtakos.
 
Naujasis Informacijos ir Demokratijos forumas sieks vertinti globalios informacijos ir komunikacijos erdvės reglamentavimą tarptautiniu lygiu, tirti platformų atitikimą Informacijos ir demokratijos partnerystės principams, teikti rekomendacijas valstybėms ir subjektams, atsakingiems už skaitmenines platformas, teikti žurnalistams rekomendacijas.
 
Paryžiaus taikos forumo bibliotekai ministras padovanojo Vlado Terlecko leidinį prancūzų kalba apie tragišką Lietuvos pokario istoriją. „Turime mokytis iš tragiškų istorijos puslapių, kad nekartotume istorijos klaidų”, – sakė ministras L. Linkevičius.
 
Taikos forume ministras taip pat aplankė lietuvių įmonės „Crypto Economy Organisation” parengtą projekto „Goalhub” stendą, siūlantį konkrečius sprendimus, kaip sukurti skaidrų vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos organizacijų tinklą, palengvinantį jų veiklos koordinavimą, prisidedant prie Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslų įgyvendinimo.
 
Paryžiuje ministras taip pat dalyvavo France24 televizijos laidoje „Talking Europe”, kur kalbėjo apie Europos saugumą, Lietuvos santykius su Rusija, požiūrį į Europos Sąjungos plėtrą ir kaimynystę.
 
Darbinėje vakarienėje su Prancūzijos užsienio politikos ekspertais L. Linkevičius pristatė Lietuvos požiūrį į santykius su Rusija, Lietuvos bendradarbiavimo su Rusijos pilietine visuomene iniciatyvas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.13; 00:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *