Lietuva turi potencialo tapti finansinių technologijų centru regione


Lietuva turi daug potencialo tapti finansinių technologijų centru regione. Pasaulyje pirmaujame pagal ryšių ir komunikacijos technologijų išvystymą, o finansinių technologijų bendrovėms reikalingos licencijos išduodamos vidutiniškai 2-3 kartus greičiau nei kitur Europos Sąjungoje (ES).

Šalyje dirba per 16 tūkst. programuotojų, kuriama palanki investicinė aplinka, auga gyvybinga startuolių bendruomenė, teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su pasaulinės vertybinių popierių biržos „Nasdaq“ vadove Adena Frydman (Adena Friedman).

Prezidentės teigimu, talentingi ir kvalifikuoti specialistai, išvystyta mokėjimų infrastruktūra, sukurta efektyvi licencijavimo sistema finansinių technologijų įmonėms – tai Lietuvos pasiekimai, kurie jau pelnė ir „fintech“ startuolių, ir globalių kompanijų pasitikėjimą. Tai – ir mūsų šalies pažangos variklis, kuriantis pasaulio finansinių technologijų ateitį.

Lietuvos teikiamomis galimybėmis jau pasinaudojo tokios kompanijos kaip „Barclays“, „Western Union“, „Swedbank“, „Danske Bank“ ir kiti.

Pasak šalies vadovės, potencialo plėtrai Lietuvoje turi ir „Nasdaq“. Ši pasaulinė vertybinių popierių milžinė 2014 m. įsteigė technologijų ir verslo kompetencijų centrą, kur vystomos naujausios finansų technologijos, valdomos apskaitos, IT operacijos ir atliekamos kitos kompanijai svarbios funkcijos. Vilniuje veikiančiuose „Nasdaq“ padaliniuose šiuo metu dirba 300 žmonių.

Prezidentė su „Nasdaq“ vadove kalbėjosi ir apie moterų lyderystės versle stiprinimą. Šalies vadovės teigimu, pažangiame 21-ojo amžiaus versle nėra vietos stereotipams ir diskriminacijai. Aktyvus moterų vaidmuo kuriant ir plėtojant verslą tiesiogiai atsiliepia jo sėkmei ir prisideda prie visos šalies gerovės. Visoje ES moterys sudaro tik 22 proc. didžiausių kompanijų valdybų narių, todėl, pasak Prezidentės, asmeniniai lyderystės pavyzdžiai yra svarbūs padrąsinant daugiau moterų siekti vadovaujamų pozicijų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.05.27; 04:30

print