Lietuva – Ukrainos atsiskyrimo nuo Rusijos vedlė?


Rusiškas laikraštis “Pravda” šiomis dienomis paskelbė Pavelo Černyšovo publikaciją “Lietuva – Ukrainos atsiskyrimo nuo Rusijos vedlė”. Kai kurios publikacijos mintys – įdomios, nors ir kontraversiškos. Štai kelios labiausiai portalui Slaptai.lt įsiminusios pozicijos.

Straipsnio autorius Pavelas Černyšovas tvirtina, jog Lietuva prisiėmė santykių tarp Ukrainos ir Europos Sąjungos tarpininkės vaidmenį. Pažymima, kad vizito Ukrainoje metu Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmiausia susitiko ne su šalies prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, o Charkove aplankė kalinamą buvusią premjerę Juliją Tymošenko.

Taigi Lietuvos Prezidentė pirmoji iš Europos lyderių pamatė J. Tymošenko po to, kai ji buvo nuteista kalėti 7-erius metus už sutarčių su Rusija dėl dujų tiekimo pasirašymą. D.Grybauskaitė perdavė Ukrainos kolegai aiškią ES poziciją: buvusi premjerė turi būti nedelsiant išlaisvinta, kitaip jos kalinimas ES bus vertinimas kaip politinis.

Lietuva buvo viena pagrindinių buvusio Ukrainos vadovo Viktoro Juščenkos sąjungininkių. Tuometinis Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus ne kartą palaikė antirusiškus jo pareiškimus, ragino Vakarų šalis nedelsiant priimti Ukrainą į NATO ir atverti jai kelią į ES. D.Grybauskaitė išplėtė šios politikos horizontus ir aktyviai ėmėsi “apdoroti“ Baltarusiją.

2009-aisiais Vilnius tapo pirmąją Europos sostine, kurioje po ilgų diplomatinės izoliacijos metų apsilankė Aleksandras Lukašenka. Lietuvos valdžia ragino ES nedaryti spaudimo Baltarusijai, kad nenutrūktų dialogas, ir ji nebūtų pastūmėta Rusijos link.

Pasak autoriaus, “šiuolaikinis rusofobiškai nusiteikęs Lietuvos elitas sapnuoja baisų sapną apie Rusijos įtakos stiprėjimą posovietinėje erdvėje, kuriam būtina pasipriešinti visomis įmanomomis priemonėmis. Netgi jei Europai nepatinka A. Lukašenka – jo negalima atstumti, kad jis nepasisuktų į Rusiją. Tas pats pasakytina apie Ukrainą ir V. Janukovyčių“.

Parengta pagal „Pravda“ publikacijas.

Nuotraukoje: buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko.

2012.05.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.