Lietuvai prisiekė apie 500 Vaidoto bataliono šauktinių


 

http://www.kam.lt/application/site/themes/default/img/s.gifPriesaiką ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei lapkričio 13 d., davė beveik 500 jaunuolių, privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione, Rukloje (Jonavos r.).

Priesaikos žodžius visų karių vardu skaitė ir dalinio kovinę vėliavą pabučiavo jaunesnysis eilinis Tadas Talala, kuris, pasak kariuomenės instruktorių, tarnybos metu pasižymėjo kaip labai iniciatyvus, gerai įsisavinantis dėstomus dalykus ir draugiškas su kitais kariais.

Priesaikos ceremoniją stebėjo karių artimieji ir draugai, jiems Mokomajame pulke buvo surengta pratybose Lietuvoje dalyvaujančių NATO karių ginkluotės ir technikos paroda.

Prisiekusius karius pasveikino Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika, Brigados „Geležinis Vilkas“ vadas plk. Raimundas Vaikšnoras.

Tarnybą Vaidoto batalione spalio 26 d. pradėję šauktiniai kariai pirmąsias aštuonias savaites dalyvauja baziniame kario kurse: lanko paskaitas, mokosi rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir pirmosios medicinos pagalbos pradmenų, susipažįsta su ginklais ir ryšio priemonėmis.

Po bazinio kario kurso vyks kolektyvinio rengimo etapas, kurio metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, ir specialisto rengimo etapas.

Didžioji dalis šauktinių karių į Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausantį Kunigaikščio Vaidoto batalioną Rukloje atvyko iš Vilniaus regiono, kiti – iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės.

Visi šauktiniai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pasirinko atlikti savanoriškai ir būtent Vaidoto batalione. Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje iš viso nuolatinę privalomąją pradinę tarnybą atlieka 1,6 tūkst. karių – visi jie šį tarnybos būdą pasirinko savo noru.

Informacijos šaltinis – kam.lt

Vytauto Visocko (slaptai.lt) nuotr.

2015.11.15; 05:58

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.