“Lietuviškieji priekaištai nesusiję su branduolinio saugumo klausimais”


Laikinai Rusijos Federacijos kompanijos “Atomstrojeksport” prezidento pareigas einantis Valerijus Limarenka spaudos konferencijoje Minske pareiškė, kad Rusija yra pasiruošusi kontraktą dėl Baltarusijos atominės elektrinės (AE) statybos pasirašyti dar iki šių, 2012-ųjų, metų vidurio.

Jis taip pat informavo, kad jau balandį planuojama pradėti esminius AE statybos darbus. Ponas V.Limarenka pažymėjo, kad šiuo metu ruošiami dviejų svarbiausių kontraktų dėl svarbiausios technologinės įrangos ir dėl paruošimo laikotarpio projektai.

Baltarusijos 1-asis vicepremjeras Vladimiras Semaška tvirtino, esą 2012 metais Baltarusijos AE statybai bus skirta 170 mln. USD. 1-ojo vicepremjero Vl.Semaško teigimu, net 85 proc. lėšų sudarys Rusijos kreditas, o likusią dalį skirs Baltarusija. Parengta pagal Interfaks pranešimus.

Minske dėl AE statybų artimiausiu metu viešės ir autoritetinga TATENA komisija, įskaitant ir jos vadovą poną Yukio Amaną. Kad Minske lankysis TATENA vadovas ponas Y.Amanas, neneigė ir Baltarusijos energetikos ministro pirmasis pavaduotojas Michailas Michadiukas. Tačiau šio vizito nesureikšmino. Ir atmetė įtarimus, esą TATENA baltarusiškąjį projektą laiko nesaugiu. 

Duodamas interviu Baltarusijos ir užsienio žurnalistams ponas M.Michadiukas įrodinėjo, jog Baltarusija trokšta ne karštligiškai skubėti, o tik to, kad atominė jėgainė imtų gaminti elektros energiją numatytu laiku. Žodžiu, oficialusis Minskas trokšta tik vieno dalyko – atominę jėgainę pastatyti numatytu laiku.

Ankstesnėse spaudos konferencijose ministro pavaduotojas M.Michadiukas žurnalistams įrodinėjo, esą Baltarusijos AE statybos projektas atitinka visus tarptautinius saugumo reikalavimus. Taip pat būtina pažymėti, jog oficialusis Minskas visur ir visada tvirtina, kad naujosios atominės jėgainės statyboms jokių pretenzijų neturi ir tokios autoritetingos organizacijos kaip TATENA.

Į klausimą, kodėl tada oficialusis Vilnius reiškia įvairias pretenzijas Baltarusijai, ponas M.Michadiukas nieko konkretaus nepaaiškino. Abstrakčiai komentuodamas Lietuvos pretenzijas, esą AE statybos atliekamos tik už 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės sostinės, vadinasi, kelia potencialų ir mirtiną pavojų visai Lietuvai, M.Michadiukas tepareiškė, girdi, lietuviškieji priekaištai nesusiję su branduolinio saugumo klausimais.

“Radiacinis poveikis Lietuvos teritorijai, net jei įvyktų projekte nenumatyta avarija, nesudarys jokių forsmažorinių aplinkybių“, – demagogiškai tvirtino Baltarusijos energetikos ministro pavaduotojas ponas M.Michadiukas.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Vilniuje protestuojama prieš atominių jėgainių, taip pat – ir Baltarusijoje, statybas.

Parengta pagal Interfaks pranešimus

2012.03.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.