Lietuvių – britų suokalbis?


Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt savo skaitytojams siūlo atkreipti dėmesį, kaip į banko “Snoras” bankrotą žvelgia mums “draugiška” Rusija. Omenyje turime “The Moscow post” pasirodžiusią Nikolajaus Sokolskio publikaciją “Lietuvių – britų sąmokslas”.

Minėtame rašinyje įrodinėjama, esą Lietuvos vyriausybė neturėjo jokių rimtų priežasčių nacionalizuoti banką „Snoras“, taip pat pabrėžiami ir akcentuojami Vladimiro Antonovo nuopelnai stiprinant Lietuvos bankų sistemą. Tuo pačiu įrodinėjama, esą Didžioji Britanija taiko dvigubus standartus išduodant įtariamuosius. Tiksliau tariant, Lietuvai įtariamuosius atiduoda neabejotinai lengviau nei Rusijai.

„Suprantama, kad tyčinis vieno didžiausių šalies bankų bankrotas – kriminalinis nusikaltimas. Tačiau kyla klausimas, kokiu pagrindu Lietuvos valdžia ir teisėsaugos institucijos nusprendė, kad V.Antonovas rengia banko bankrotą.

Jokių realių įrodymų apie tai nebuvo ir nėra. Ir kam prireikė reikalauti iš Anglijos V.Antonovo išdavimo Lietuvai? Juk bankas jau perimtas! Ar ne tam, kad galutinai įslaptintų bylą, pasiunčiant V.Antonovą už grotų? Lietuvos kalėjime jis vargu ar daug pasakytų, o laisvoje Anglijoje yra daug galimybių paviešinti nešvarius Lietuvos valdžios darbus.

Nenoromis kyla analogija su vėlyvaisiais viduramžiais. Po Rekonkistos daugelis Europos valstybių, nesugebėdamos susitvarkyti su bankų sistema ir ekonomika, kvietėsi tam iš Ispanijos bėgančius žydus. O po to, kai bankai tapdavo organizuoti ir pelningi, prieš žydus rengė pogromus, juos išvydavo ir pasisavindavo sau klestinčias įmones. Ar ne tas likimas ištiko Rusijos bankininkus Antonovus Lietuvoje, diegiančioje XXI amžiuje su ginklo broliais viduramžių tradicijas?“

Nieko sau versija, ar ne taip? Kokių tik versijų ir sąmokslo teorijų nepteikiama mums nepalankioje viešojoje erdvėje! Ir kaip mums tokias versijas atsverti, bent jau sumažinti jų įaką?

Parengta remiantis “The Moscow Post”

2012.04.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *