Lietuvoje lankosi Vengrijos kariuomenės vadas


Lietuvoje lankosi Vengrijos kariuomenės vadas gen. ltn. dr. Romulusz‘as Ruszin-Szendi‘s. Lietuvos kariuomenės nuotr.

Rugsėjo 19–21 Lietuvoje lankosi Vengrijos kariuomenės vadas gen. ltn. dr. Romulusz‘as Ruszin-Szendi‘s, kuris vakar susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu, Vengrijos atstovu NATO pajėgų integravimo vienete (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU) bei lankėsi Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų treniruočių bazėje, pranešama Lietuvos kariuomenės išplatintame pranešime.
 
Pirmadienį vykusiame susitikime Lietuvos ir Vengrijos kariuomenių vadai aptarė saugumo ir atgrasymo situaciją regionuose, paramos Ukrainai svarbą ir šalių galimybes, galimas bendras pratybas ir bendrus pajėgumų vystymo projektus.
 
„Su vengrų kariuomenės vadu susitinku jau antrą kartą Lietuvoje. Pokalbių metu sutarėme, kad ne tik keisimės patirtimi, bet ir bendradarbiausime NASAMS ir PzH2000 projektų klausimais. Esu dėkingas už Vengrijos ginkluotųjų pajėgų indėlį NATO oro erdvės saugumui. Vengrija buvo pirmoji valstybė po JAV dislokavusi rotacines pajėgas Lietuvoje ir jau trečią kartą vykdo NATO oro policijos misiją Lietuvoje,“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.
 
Atradienį svečias lankysis Lietuvos kariuomenės vienetuose, susitiks su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės (angl. NATO Enhanced Forward Presence, eFP) kariais ir aplankys NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančius Vengrijos kontingento karius.
 
Vengrijos kontingento kariai nuo Lietuvos įstojimo į Aljansą jau trečią kartą vykdo NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse su naikintuvais JAS-39 „Gripen“. Bendradarbiavimas tarp šalių karinio mokymo ir kitose srityse vystomas dvišalių susitarimų pagrindu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.09.21; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.