Lietuvoje lankysis Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomųjų laivų eskadra


Minint Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių 25-erių metų jubiliejų ir plėtojant dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje Klaipėdos jūrų uoste rugpjūčio 8-11 d. lankysis Japonijos jūrų savigynos pajėgų mokomųjų laivų eskadra. 

Japonijos jūrų savigynos pajėgos išlydimos į kelionę.
Japonijos jūrų savigynos pajėgos išlydimos į kelionę.

Eskadra, kuriai vadovauja kontradmirolas Hidetoshi Iwasaki, atvyksta su trimis kariniais laivais su maždaug 750 Japonijos savigynos pajėgų jūrininkų ir civilio personalo. Tai bus pirmas toks Japonijos mokomųjų laivų eskadros vizitas Lietuvoje.

Lietuvoje Japonijos atstovai lankysis Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir Medininkuose. Susitiks su Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos karinių jūrų pajėgų, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovais, padės gėlių Lietuvos laisvės gynėjams Antakalnio kapinėse.

Eskadros nariai taip pat lankysis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje. Japonijos laivų medikų personalas vyks ir į Klaipėdos jūrininkų ligoninę.

Vizito metu taip pat numatomas Japonijos eskadros jūrininkų apsilankymas Lietuvos Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje ir Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, kur Japonijos savigynos pajėgų jūrininkai susipažins su Lietuvos jūrininkų ir jūrų karininkų rengimo sistema.

Rugpjūčio 9-10 dienomis Klaipėdos gyventojai ir svečiai turės galimybę apžiūrėti visus tris Klaipėdos jūrų uoste prisišvartavusius Japonijos karinius laivus: JS KASHIMA, JS ASAGIRI ir JS SETOYUKI.

Japonijos karo laivas jūroje.
Japonijos karo laivas jūroje.

Rugpjūčio 9 d. Vilniaus Katedros aikštėje 16.00-17.30 val. vyks tradicinių Japonijos būgnininkų ir pučiamųjų orkestro pasirodymas. 

Lietuva yra viena iš 13 pasaulio šalių, kurias pasaulinio plaukiojimo metu aplankys mokomoji Japonijos laivų eskadra.

Japonijos laivų eskadra mokomajį kruizą aplink pasaulį pradėjo šių metų gegužės 20 dieną. Perplaukusi Ramųjį ir Atlanto vandenynus, eskadra rugpjūčio 8 d. švartuosis Klaipėdos jūrų uoste.

Tai kasmetinis Japonijos Jūrų savigynos pajėgų mokomasis plaukiojimas, kurio metu stiprinamas tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas bei keičiamasi patirtimi su aplankomų šalių karinėmis pajėgomis.

 Apie bendradrabiavimą su Japonija gynybos ir saugumo klausimais

Itin aktyvus Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas gynybos ir saugumo klausimais vyko Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės veikloje 2009-2013 metais.

Japonijos karo laivai uoste.
Japonijos karo laivai uoste.

Lietuva ir Japonija aktyviai bendradarbiavo gynybos ir saugumo klausimais NATO Tarptautinių saugumo pajėgų operacijos Afganistane rėmuose. Nuo 2009 m. iki 2011 m. Japonijos civilinis biuras, atsakingas už vystomojo bendradarbiavimo projektus, veikė Lietuvos vadovaujamoje Provincijos atkūrimo grupėje Afganistano Goro provincijoje, vėliau biuras savo veiklą perkėlė į Kabulą, iš kur koordinavo paramos teikimą.

Japonų paramos Goro provincijai veikla nenutrūko ir po Provincijos atkūrimo grupės uždarymo 2013 m. rugpjūčio mėnesį. Japonija per visą paramos laikotarpį Goro provincijoje finansavo projektų už 50 mln. JAV dolerių.

Kita svarbi bendradarbiavimo sritis yra Japonijos ekspertų skaitomos paskaitos Lietuvos karo akademijoje ir Baltijos gynybos koledže, kurių metu Nacionalinio gynybos instituto prie Japonijos gynybos ministerijos atstovai supažindina su saugumo situacija Azijoje ir jos įtaka pasauliniam saugumui.

Informacija žiniasklaidai:

Klaipdėda (rugpjūčio 8 diena).

Žiniasklaidos atstovams pirmadienį, rugpjūčio 8 d., bus sudaryta galimybė Klaipėdos uosto Centriniame terminale nuo 8.00 val. užfiksuoti Japonijos savigynos jūrų pajėgų laivų eskadros atvykimą į Klaipėdos uostą.

Japonijos karo laivas.
Japonijos karo laivas.

9.45-10.00 val. – Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų vado jūrų kapitono Arūno Mockaus ir Japonijos gynybos pajėgų mokomosios eskadros vado kontradmirolo Hidetoshi Iwasaki pranešimai žiniasklaidos atstovams. 10.00 – žiniasklaidos atstovai bus kviečiami apsilankyti laive JS SETOYUKI.

Rugpjūčio 9 ir 10 d. Japonijos karo laivų JS KASHIMA, JS ASAGIRI ir JS SETOYUKI bus surengtos atviros durys visuomenei (PASTABA: konkretus apsilankymo laikas bus nurodytas rugpjūčio 8 d.)

Kontaktinis asmuo: vyr. srž. Audrius Vitkauskas, Karinių jūrų pajėgų štabo civilių ir karių bendradarbiavimo vyresnysis

 Vilnius (rugpjūčio 9 diena)

13:00–13:30 Eskadros vado kontradmirolo Hidetoshi Iwasaki ir laivų vadų susitikimas su viceministru Marijumi Velička Krašto apsaugos ministerijoje.

14:00–14:20 Gėlių padėjimas Antakalnio kapinėse.

Netrukus šį Japonijos karo laivą bus galima išvysti Klaipėdoje.
Netrukus šį Japonijos karo laivą bus galima išvysti Klaipėdoje.

14:30–15:45 apskrito stalo diskusija su Japonijos mokomųjų laivų eskadros vadu kontradmirolu Hidetoshi Iwasaki. Svečias skaitys pranešimą apie jūrinį saugumą Indijos ir Ramiojo vandenyno regione ir tarptautinį bendradarbiavimą.

Diskusiją moderuos VU TSPMI dėstytojas, politikos mokslų daktaras Konstantinas Andrijauskas.

(Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti diskusijoje, kviečiami registruotis KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente el.paštu: vis@kam.lt iki pirmadienio, rugpjūčio 8 d., 12 val. Vietų skaičius ribotas).

16:00–17:30 Orkestro ir japoniškų būgnų grupės pasirodymai Katedros aikštėje.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

Nuotraukos – Japonijos  jūrų savigynos pajėgų archyvas.

2016.08.05; 06:46

print