Lietuvoje rengiamos antrosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas“


Spalio 2-4 dienomis Lietuvoje vyks antrosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2017“. Šiemet jose dalyvaus apie 200 atstovų iš daugiau nei 50 Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus institucijų bei įmonių, valdančių valstybės informacinius išteklius ir ypatingos svarbos informacinę infrastruktūrą.

Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos rengiamose pratybose bus tikrinamos Nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano procedūros ir plėtojama institucijų bei įmonių sąveiką.

Pratybos „Kibernetinis skydas“ bus iš dviejų dalių: teorinių-procedūrinių ir praktinių-techninių mokymų.

Pirmąją pratybų dieną institucijų ir įmonių vadovai dalyvaus Vilniuje rengiamoje procedūrinėje mokymų dalyje, kuriose treniruosis valdyti kibernetinius incidentus pagal Lietuvoje sukurtą teisinę kibernetinio saugumo bazę, institucijų teises, pareigas ir atsakomybes.

Techninės pratybų dalies metu – spalio 3-4 dienomis – institucijų ir įmonių kibernetinio saugumo specialistai, suskirstyti į komandas, treniruosis suvaldyti ir atremti kibernetines atakas specialiai pratyboms sukurtoje virtualioje informacinėje infrastruktūroje.

Treniruojamos komandos veiks iš mokymų vietų Vilniuje, Kaune ir kituose Lietuvos miestuose. Pratyboms skirtą virtualią informacinę infrastruktūrą suteikia Vilniaus universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

Pratybų dalyviams ir svečiams asociacija „Infobalt“ Vilniuje rengia kibernetinio saugumo konferenciją „Cyber Inn“, kurioje dalyvaus pranešėjai iš Lietuvos ir užsienio, bus pristatomos naujausios kibernetinio saugumo užtikrinimo tendencijos ir technologijos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.29; 07:20

print