Lietuvos diasporos profesionalai siekia prisidėti sprendžiant Lietuvai svarbius klausimus


Gruodžio 28 dieną nuo 9 iki 13.30 val. viešbutyje „Kempinski Hotel Cathedral Square“ vyks Globalios Lietuvos profesionalų forumas „Globali Lietuva – valstybės pažangos kodas“. Pirmą kartą Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kartu su profesionalų tinklu „Global Lithuanian Leaders“ organizuojamo forumo tikslas – sukurti platformą nenutrūkstamam ir efektyviam valstybės bei diasporos dialogui Lietuvai svarbiais klausimais.

Lietuvių profesionalų moksliniai laimėjimai, kūrybinės aukštumos, pažangūs sprendimai verslo ir kitose srityse Lietuvos vardą garsina visame pasaulyje. Daugelis šių lyderių net ir negyvendami Lietuvoje siekia prisidėti prie mūsų šalies augimo ir sėkmės pasaulyje. Forumo dalyviai diskutuos apie globalios šalies viziją ir savų bei tarptautinių talentų pritraukimą Lietuvos ekonomikos ir švietimo sistemos stiprinimui.

Pagrindinį pranešimą forume skaitys JAV lietuvis, buvęs „Western Union“ žmogiškųjų išteklių vadovas Gint Baukus, prieš šešerius metus suvaidinęs svarbų vaidmenį į Lietuvą pritraukiant vieną didžiausių „Western Union“ įmonės biurų pasaulyje, kuriame šiandien Vilniuje dirba beveik 2000 darbuotojų. Jis dalinsis patirtimi, kas svarbiausia tarptautiniams investuotojams sprendžiant, kur įkurdinti savo kapitalą.

Keturių forumo sesijų metu paneliuose diskutuos beveik trys dešimtys profesionalų. Pačiame renginyje dalyvaus daugiau kaip 100 lietuvių profesionalų iš Lietuvos ir užsienio valstybių. Ūkio, Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų ministerijų, Vyriausybės, universitetų atstovai drauge su tarptautiniais profesionalais keisis nuomonėmis ir teiks siūlymus dėl Lietuvos įvaizdžio būklės, vizijos ir strategijos siekiant pritraukti į šalį talentus ir investicijas, diskutuos apie svarbiausius pasaulyje matomo universiteto elementus ir mokslo inovacijų proveržio prielaidas, sumanios partnerystės tarp Lietuvos ir jos diasporos, švietimo ir verslo struktūrų svarbą. Apskritųjų stalų metu išsakytos nuomonės ir siūlymai bus apibendrinti diskusijoje „Žingsniai Globalios Lietuvos link“.

Po pietų renginio dalyviai rinksis Lietuvos Prezidento rūmuose, kur nuo 16 val. vyks penktųjų Globalios Lietuvos apdovanojimų ceremonija. Registracija Prezidentūroje vykdoma įprastine tvarka.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Užsienio reikalų ministerija.

2016.12.28; 06:15

print