Lietuvos ginkluotės inspektoriai – Baltarusijos kariuomenės brigadoje


Lietuvos kariuomenės ginklų kontrolės inspektorių grupė trečiadienį atliko Baltarusijos karinio dalinio vertinamąjį vizitą pagal 2011 m. Vienos dokumentą. Lietuvos inspektoriai lankosi Baltarusijos kariuomenės 19-oje atskirojoje mechanizuotojoje brigadoje.
Šis vertinimas vyksta ir pagal Lietuvos ir Baltarusijos dvišalį susitarimą „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių”.
Lietuvos ginkluotės inspektoriai vertinamojo vizito metu turės galimybę gauti informaciją apie dalinio struktūrą, jame tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus ir skaičių, taip pat apžiūrėti jų pavyzdžius. Lankydamiesi brigados padaliniuose ir bendraudami su ten tarnaujančiais kariais inspektoriai galės artimiau susipažinti su dalinio kasdiene veikla.
Remdamiesi vertinamojo vizito metu gauta informacija, Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriai parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitą, kurioje pateiks vertinimą, kaip Baltarusija laikosi 2011 m. Vienos dokumento įsipareigojimų.
2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.
Lietuvos ir Baltarusijos Respublikų dvišalis susitarimas „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių” numato, kad abi šalys kasmet keisis papildoma karine informacija nustatytu formatu ir turės galimybę pasirinktinai atlikti vieno kaimyninės šalies karinio dalinio vertinamąjį vizitą.
Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai, šiemet jau lankėsi Lietuvoje – rugpjūčio pradžioje atliko Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija” vertinimą.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.11.14; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *