Lietuvos gynybos atašė susitiko su krašto apsaugos ministru ir kariuomenės vadu


Lapkričio 2 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Lietuvos gynybos atašė, reziduojančiais užsienio valstybėse, aptarė Lietuvos saugumo ir gynybos politikos uždavinius.

Susitikimo metu ministras J. Olekas pristatė 2016 metų Lietuvos gynybos biudžetą, teikiamą svarstyti Seimui, Lietuvos kariuomenės komplektavimo, karinės technikos, ginkluotės įsigijimo bei kitus klausimus.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas susitikęs su Lietuvos gnybos atašė supažindino su kariuomenės aktualijomis, kovinio rengimo pajėgumų vystymo ir tarptautinio bendradarbiavimo prioritetais ir perspektyvomis.

Lietuvos gynybos atašė susitikimo metu pristatė jų reziduojančių šalių aktualiausią informaciją saugumo ir gynybos srityje. 

Užsienio valstybėse yra akredituota 11 Lietuvos gynybos atašė. Diplomatai bendradarbiauja su paskyrimo valstybės karinėmis ir gynybinėmis institucijomis, pagal suteiktus įgaliojimus dalyvauja derybose kariniais ir saugumo klausimais bei kitaip atstovauja Krašto apsaugos ministerijai ir Lietuvos kariuomenei.

Informacijos šaltinis – kam.lt

2015.11.04; 10:29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *