Lietuvos ir Slovėnijos Prezidentai aptarė kibernetinio saugumo iššūkius


Prezidentė Dalia Grybauskaitė su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Slovėnijos Prezidentu Borutu Pahoru antradienį apsilankė Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre. Prezidentai aptarė, kaip sustiprinti šalių bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje. Lietuvos vadovė taip pat pakvietė Slovėniją prisijungti prie kasmet mūsų šalyje rengiamų kibernetinio saugumo pratybų.

Prezidentės D. Grybauskaitės teigimu, prieš Europą nukreiptos kibernetinės ir informacinės atakos virsta hibridiniu karu, kurio priešakinėje linijoje yra Baltijos valstybės. Saugumo spragos virtualiojoje erdvėje didinančios šalies pažeidžiamumą, todėl kibernetinės gynybos stiprinimas yra būtinas valstybės saugumui užtikrinti.

Prezidentės spaudos tarnybos pranešime pastebima, kad mūsų šalis sparčiai ir efektyviai stiprina kibernetinės gynybos pajėgumus, o ši patirtis įdomi šiuo metu kibernetinio saugumo sistemą kuriančiai Slovėnijai.

Pranešime skelbiama, kad praėjusiais metais Lietuvoje užfiksuota beveik 50 tūkst. kibernetinių incidentų, o tai – penktadaliu daugiau nei 2015 metais. Tačiau augant kibernetinių atakų skaičiui ir sudėtingumui, stiprėjantis ir Lietuvos pasirengimas jas atremti. Nurodoma, kad Lietuvos atsakas į kibernetines grėsmes apima kibernetinės gynybos planus, atnaujintą teisinę bazę, reguliariai vykdomas nacionalines kibernetinio saugumo pratybas bei glaudų bendradarbiavimą su NATO sąjungininkais.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.14; 02:00

print