Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas pradeda registruoti į užsiėmimus su delfinais


Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas pradeda registruoti į užsiėmimus su delfinais. Neringos Girdvainienės nuotr.
Nuo pirmadienio Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo Delfinų terapijos centras pradeda registraciją į užsiėmimus su delfinais ateinantiems metams.
 
Spalio 28-oji – paskutinė diena, kada galios pašto spaudas siunčiant anketą registracijai. Vėliau išsiųsti dokumentai nebus priimami, atkreipia dėmesį Lietuvos jūrų muziejus.
 
Įrengus Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume Delfinų terapijos centrą, pirmoji registracija į terapinius užsiėmimus su delfinais buvo paskelbta 2014 metais. Tuomet naujojo centro paslaugomis galėjo pasinaudoti tik apie 50 šeimų, auginančių vaikus su negalia. Dabar Delfinų terapijos centras jau pasirengęs per metus priimti iki 200 vaikų ir suaugusių.
 
Delfinų terapijos skyriaus vedėja dr. Brigita Kreivinienė sako, kad suprantant tėvelių nerimą dėl ilgo laukimo buvo įdarbinta daugiau specialistų ir pakeista registracijos tvarka: dabar kasmet planuojama registruoti klientus ateinantiems metams.
 
Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, prieš penkiolika metų pradėta terapinė programa su delfinais buvo labiau orientuota į vaikus, tačiau šiandien vis dažniau kreipiasi ir suaugę, kuriuos kamuoja psichologinio pobūdžio problemos – chroninis pervargimas, depresyvumas, įvairios asmeninės problemos ir rūpesčiai. Todėl, kaip skelbiama Lietuvos jūrų muziejaus pranešime, kitais metais Delfinų terapijos centre bus atidaryta nauja sensorikos laboratorija, skirta suaugusiems, turintiems psichikos ir elgesio sutrikimų.
 
Dviejų savaičių terapinių užsiėmimų su delfinais programą sudaro: kliento poreikių analizė, individualus plano sudarymas, 10 užsiėmimų su delfinais vandenyje, 6 papildomo lavinimo programos, kurios parenkamos pagal poreikį (pvz., meninio ugdymo, judesio, sensorinės integracijos, socialinių įgūdžių mokymo ir pan.) ir specialistų konsultacijos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.13; 05:52
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *