Lietuvos karinė vadovybė Ispanijoje stebėjo ambicingiausias per dešimtmetį NATO pratybas


Lietuvos karinė vadovybė Ispanijoje stebėjo ambicingiausias per dešimtmetį NATO pratybas

Lietuvos krašto apsaugos vadovybė kartu su aukščiausiais NATO ir šalių narių atstovais lapkričio 4 d. San Gregorio poligone (Ispanija) stebėjo jungtinę pratybose “Trident Juncture 2015” (liet. „Trišakė jungtis“) dalyvaujančių Aljanso sausumos ir oro pajėgų operaciją. 

Krašto apsaugos viceministro Antano Valio ir Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko vadovaujama delegacija taip pat susitiko su Baltijos bataliono sudėtyje besitreniruojančiais Lietuvos kariais, kurie sausumos pajėgų komponento pratyboms Ispanijoje dislokuojami pirmą kartą.

„Jungtiniam Baltijos valstybių batalionui dalyvavimas šiose NATO pratybose Pietų Europoje yra labai svarbus, pradedant nuo jų planavimo, karinės technikos perdislokavimo iki pačios karių sąveikos su sąjungininkų pajėgų kariais ir rengimosi 2016 metais budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose”, – sakė pratybas stebėjęs Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas.

Baltijos bataliono sudėtyje pratybose San Gregorio poligone dalyvauja apie 1000 Lietuvos, Latvijos, Estijos karių su beveik 250 vienetų karinės technikos. 

Kariniame San Gregorio poligone surengtoje parodomojoje operacijoje dalyvavo beveik 2 tūkst. karių iš 12 NATO valstybių narių, kurie vykdė tariamą priešiškų pajėgų puolimą. Šią karinę operaciją atliko sąjungininkų jungtinis sausumos ir oro pajėgų komponentas, buvo naudojama naikintuvų, sraigtasparnių, tankų ir kovinės inžinerijos parama. Tiesiai iš dislokacijos vietos Jungtinėse Amerikos Valstijose su transporto orlaiviais C-17 atskridę į pratybų rajoną desantavosi apie 500 JAV oro desantininkų. 

Lapkričio 5 d. Atlanto vandenyne ties Lisabona vyks pratybose "Trident Juncture" dalyvaujančio jūrų pajėgų komponento pristatymas. 

Pratybų “Trident Juncture 2015” aktyvioji fazė Italijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje prasidėjo spalio 21 d. ir truks iki lapkričio 6 dienos. Pratybose sausumoje, jūroje ir ore dalyvauja daugiau nei 36 tūkst. karių iš visų 28 NATO valstybių narių ir 8 NATO partnerių šalių. Jose treniruojasi ir yra vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas budėjimui 2016 metais. 

Didžiausiose per dešimtmetį NATO pratybose Lietuvą atstovauja per 200 Sausumos pajėgų karių jungtiniame Baltijos batalione, Karinių jūrų pajėgų priešmininės kovos laivas M53 “Skalvis”, kariuomenės logistai, karo policininkai ir medikai. Lietuvos kariniai vienetai treniruojasi pratybų vietovėse Ispanijoje ir Portugalijoje.

Daugiau informacijos apie pratybas “Trident Juncture 2015”

Informacijos šaltinis – kam.lt

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2015.11.06; 07:58

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.