Lietuvos karininkijos istorija – pamokos jauniems


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtos knygos „Lietuvos kariuomenės karininkai 19181953“ pristatyme.

Unikaliame , prieš 17 metų pradėtame kurti leidinyje pasakojama apie nepriklausomos Lietuvos kariuomenės pradžią, jos karininkų nuveiktus darbus, pasiaukojimą ir ryžtą.

„Nuo 1918 iki 1953 m. mūsų karininkija išgyveno du pasaulinius karus, kurių metu prarado daug savo piliečių. Todėl labai svarbu, kad į šią knygą sudėti tūkstančių Lietuvai tarnavusių žmonių likimai. Jų atsidavimas, pareiga ir kova už savo šalį šiandien įkvepia ir jaunąją kartą – mūsų savanorius ir šauktinius, ryžtingai prisiėmusius atsakomybę už savo valstybės saugumą. Tai rašytinis paminklas tiems, kurie gyveno dėl Lietuvos“,  sakė šalies vadovė.

Sveikindama susirinkusiuosius, Prezidentė padėkojo daugiau kaip 7000 herojų, kurie šias įkvepiančias istorijas ir pasididžiavimą savo Tėvyne išsaugojo ateities kartoms. Valstybės vadovė pabrėžė, kad tauta, kuri sugeba išgyventi tiek karų, išsaugoti savo kalbą, kultūrą ir identitetą, gali vadintis didvyrių tauta.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidento kanceliarijos (R.Dačkus) nuotr.

2016.03.24; 05:42

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *