Lietuvos narystei NATO pažymėti – tradiciniu tampantis bėgimas orlaivių kilimo-tūpimo taku


Minint Lietuvos įstojimo į NATO 12-ąsias metines, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė ketvirtą kartą rengia jau tradiciniu tampantį ir vieną unikaliausių renginių Lietuvoje – bėgimą Šiaulių karinio aerodromo kilimo – tūpimo taku „Runway Run 2016“.

Bėgimas vyks balandžio 2 dieną.

Kartu su Lietuvos kariais bėgs mūsų NATO sąjungininkai, organizacijų, sporto klubų, mokymo įstaigų atstovai, pavieniai entuziastai ir visi norintys dalyvauti šiame bendrumo ir vienybės dvasia persismelkusiame bėgime.

Pasak renginio organizatorių, bėgimo metu orlaivių kilimo tūpimo takas nusispalvina nacionalinės atributikos spalvomis ir veda finišo link. Bėgimo distancija – 3 tūkst. metrų. Atstumą įveikti galima bėgant ar einant, svarbiausia – kartu ir viena kryptimi.

Renginio metu dalyviai turės galimybę susipažinti ir apžiūrėti su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų naudojamais kariniais orlaivius, NATO Oro policijos misiją vykdančių Ispanijos Karinių oro pajėgų naikintuvus„Eurofighter Typhoon“, pabendrauti su jų pilotais. Taip bus galima apžiūrėti Lietuvos kariuomenės karinę ekspoziciją: ginkluotę, ekipuotę, techniką, gauti informacijos apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje, būdus, kaip į ją ateiti. taip pat ir nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Kiekvienas užsiregistravęs ir sėkmingai įveikęs 3 tūkst. km distanciją bus apdovanotas unikaliu Lietuvos Karinių oro pajėgų bėgimo „Runway Run 2016“ suvenyru. Taip pat yra įsteigtas ir specialus Krašto apsaugos ministro prizas, kuris atiteks gausiausiai komandai (grupinė paraiška), taip pat bus išdalinti ir specialūs prizai pirmiesiems įveikusiems trasą.

Ir žinoma, nei vienas karinis renginys neįvyksta be karinio orkestro pasirodymo!

Tikslinė informacija:

Data : 2016 metų balandžio 2 diena

Vieta: Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė (Įėjimas per senąjį automobilių turgų)

Laikas: vartai atsidaro 10.00 val.

Karinė ekspozicija: nuo 10.00 val.

Registracija: nuo 10.00 iki 11.15 val. (iš anksto neužsiregistravusiųjų);

Išvykimas į starto vietą: nuo 11.00 iki 11.50 val.

Bėgimo startas: 12.00 val.

Renginio pabaiga: 15.00 val.

Asmuo ryšiams: LKK KOP Aviacijos bazės viešųjų ryšių karininkė kapitonė Ieva Gulbinienė, tel. +370 686 00655

***

Kovo 29-ąją minėsime Lietuvos narystės NATO metines. Mūsų šalis šio stipriausio pasaulyje gynybinio aljanso nare tapo 2004 m. kovo 29 d., Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus. Narystė NATO yra Lietuvos saugumo politikos pagrindas.

Būdami NATO nare mes esame kolektyvinio saugumo sistemos, kurioje pabrėžiamas sąjungininkų solidarumas, kolektyvinės gynybos garantijos, įsipareigojimas vieni kitiems, dalis. Būdama NATO nare, šiandien Lietuvos kariuomenė yra ir daugiau nei du milijonus karių turinčių NATO pajėgų dalis, pasirengusi ginti šalį kartu su visa tauta ir sąjungininkais. Naujausios apklausos duomenimis, maždaug 81 proc. Lietuvos gyventojų palankiai arba visiškai palankiai vertina Lietuvos narystę NATO.

2016.03.07; 08:12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.