Lietuvos pramonės augimas lėtės


Metinis pramonės augimo tempas liepą sulėtėjo iki 6,8 proc. (mes prognozavome 11,2 proc.) nuo 10,4 proc. birželį.

Didelio pasaulio ekonomikos sulėtėjimo poveikio Lietuvos pramonė dar nejaučia, nes apdirbamosios gamybos pramonė, pašalinus sezono įtaką ir toliau augo – 0,9 proc ir 3,5 proc. eliminavus naftos pramonę. Vis dėlto neigiama rizika Lietuvos gamybos sektoriui dėl globalių ekonomikos lėtėjimo tendencijų akivaizdžiai didėja.

Tai rodo ir keturis mėnesius iš eilės Vokietijos – vienos svarbiausios Lietuvos eksporto partnerės pramonės gamybos rezultatai. Kitos svarbios eksporto partnerės – Lenkijos – pramonė taip pat mažina apsukas. Pramonės raidą ateityje gali neigiamai paveikti struktūrinės darbo rinkos problemos – didėjantis atotrūkis tarp darbo jėgos paklausos ir pasiūlos, tačiau šiuo metu su vidaus rinka susijusi rizika yra žymiai mažesnė nei išorinė. 

Apie „Danske Bank“

Finansinių paslaugų grupė „Danske Bank“, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Kopenhagoje, yra didžiausias Danijoje ir antrasis pagal turtą bankas Šiaurės Europos finansų rinkoje. Jos akcinis kapitalas sudaro 13,5 mlrd. eurų (apie 46,5 mlrd. litų). Grupė veikia 13-oje valstybių ir turi daugiau nei 700 banko skyrių, kuriuose dirba daugiau nei 22 tūkst. darbuotojų. Grupės paslaugomis naudojasi daugiau nei 5 milijonai žmonių (neskaitant verslo klientų ir valstybinių institucijų).

Ir mažmenines, ir didmenines bankininkystės paslaugas „Danske Bank“ Grupė teikia 9-iose šalyse: Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Šiaurės Airijoje, Airijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Nuotraukoje:  Violeta Klyvienė, Danske banko vyresnioji analitikė Baltijos šalims.

2011.08.23

print

Prisijunkite prie diskusijos