Lietuvos prezidentė perspėja dėl stiprėjančios Rusijos įtakos rytuose


Lietuvai pagal eilę pradėjus pirmininkauti ES, šios šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į kitus Europos lyderius perspėjimu, kurio pagrindinę idėją "Financial Times" formuluoja taip: „Saugokitės rusiškos meškos“.

Interviu leidiniui D.Grybauskaitė sakė: „Rusija stengiasi įtikinti ES rytinius partnerius suartėti su Muitų sąjunga. Dėl ekonominių sunkumų Europa labai užsiėmusi vidaus reikalais… Ir atsiranda labai patogus momentas kai kurioms trečiosioms šalims, trokštančioms plėsti savo įtaką rytuose“.

„Vilnius Rusijai yra nuolatinio ir stipraus susierzinimo šaltinis“, – konstatuoja medžiagos autorius Peteris Spiegelis. Nors D.Grybauskaitė pareiškė, kad neketina pirmininkavimo Europos Sąjungos išnaudoti ES politikai griežtinti Kremliaus atžvilgiu, vargu ar ji nutrauks kampaniją prieš Rusiją iš baimės kam nors sugadinti nuotaiką Briuselyje, sakoma straipsnyje.

D.Grybauskaitė, savo ruožtu, būgštauja, kad Kremlius gali pasinaudoti Lietuvos pirmininkavimu ES, kad suaktyvintų savo puolimus.

Pasak jos, jau dabar Lietuvoje padažnėjo kibernetinių atakų ir kažkas „dirbtinai aktyvizuoja“ vidaus mažumas.

"Financial Times" pabrėžia Lietuvos pirmininkavimo ES simboliškumą, juk ji tą postą užima pirmoji iš buvusių sovietinių respublikų. Svarbiausias Lietuvos programos renginys turi būti ES ir šešių buvusių sovietinių respublikų (Baltarusijos, Moldavijos, Ukrainos, Gruzijos, Armėnijos ir Azerbaidžiano) viršūnių susitikimas lapkričio mėnesį.

D.Grybauskaitė tikisi, kad rudenį Vilniuje pagaliau bus pasirašytas dvišalis ES ir Ukrainos susitarimas.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šaltinis: "Financial Times"

2013.07.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *