Lietuvos savanoriai – pasiaukojimo ir meilės Tėvynei pavyzdys


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Nepriklausomybės aikštėje pasveikino šalies karius Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų 25-ųjų įkūrimo metinių rikiuotėje.

Pasak Prezidentės, ginti Tėvynės nuo sovietų agresoriaus prieš ketvirtį amžiaus pakilo tūkstančiai žmonių – iš įvairiausių Lietuvos vietų, skirtingų profesijų, patirties ir amžiaus. Ir nors tik dalis pirmųjų savanorių buvo įgiję kariškos patirties, visi jie buvo pasirengę kovoti už Lietuvos laisvę.

„Priesaikos broliai turėjo vieną tikslą: neleisti priešo desantininkams, tankams ir šarvuočiams sunaikinti mūsų Nepriklausomybės. Nė vienas nežinojo, ar sugrįš į namus. Toks pasiaukojimas yra įkvepiantis pavyzdys, be kurio sunku įsivaizduoti ir šiandieninę kariuomenę“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad Krašto apsaugos savanorių pajėgos ne tik vienija Lietuvos kariuomenę ir mūsų šalies visuomenę, bet ir sėkmingai dalyvaudamos tarptautinėse operacijose bei padėdamos gyventojams daug nuveikia telkiant naujuosius šauktinius.

Valstybės vadovė Lietuvos savanoriams palinkėjo visada išlikti pavyzdžiu, kuriuo norėtų sekti visi mūsų šalies žmonės.

Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) oficialiai įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną. 2003 metais KASP integruotos į Sausumos pajėgų sudėtį. Krašto apsaugos savanorių pajėgas sudaro Savanorių pajėgų štabas, šešios rinktinės, apimančios visą Lietuvos teritoriją. Pajėgose tarnauja apie 4500 karių savanorių ir apie 700 profesinės karo tarnybos karių.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.01.18; 06:50

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.