Lietuvos teritoriniuose vandenyse vyks tarptautinės išgyvenimo jūroje pratybos „Baltic Bikini 2016“


Rugpjūčio 1–5 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje vyks tarptautinės išgyvenimo jūroje pratybos „Baltic Bikini 2016“.

Jose dalyvaus beveik 100 Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinių oro pajėgų karių, taip pat Lietuvos kariuomenės sraigtasparniai AS365N3+ „Dauphin“, Mi-8T ir Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P11 „Žemaitis“. 

Karinės pratybos "Baltic Bikini 2016" - Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje. Ievos Budzeikaitės (KAM.lt) nuotr.
Karinės pratybos „Baltic Bikini 2016“ – Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje. Ievos Budzeikaitės (KAM.lt) nuotr.

Pratybų metu orlaivių įgulos – lakūnai, borto technikai, operatoriai ir karo medicinos gydytojai – treniruosis išgyvenimo vandenyje ypatumų, taip pat mokysis, kaip išsigelbėti iš orlaivio po avarinio nusileidimo ant vandens, bus tikrinami orlaivių personalo sugebėjimai naudotis gelbėjimosi priemonėmis.

Aktyviosios mokymų fazės Baltijos jūroje metu pratybose dalyvaujantys orlaivių įgulos nariai savo jėgomis ir turimomis gelbėjimosi priemonėmis turi išnerti iš imitacinės orlaivio kabinos, nugabentos apie 10 km nuo kranto ir panardintos į maždaug 2 metrų gylį.

Pratybų dalyviai išsilaisvinę iš imitacinės kabinos, naudodami gelbėjimo priemones ir išsilaikydami jūros paviršiuje, lauks jiems į pagalbą siunčiamo Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnio.

Baltic Bikini 2016 - karinės pratybos Baltijos jūroje. Ievos Budzeikaitės (KAM.lt) nuotr.
Baltic Bikini 2016 – karinės pratybos Baltijos jūroje. Ievos Budzeikaitės (KAM.lt) nuotr.

Pirmieji „Baltic Bikini“ mokymai buvo surengti Danijoje pagal bendrą Baltijos šalių ir Danijos projektą. Pagal 1999 m. pradėtą projektą, Danija Lietuvos kariuomenei neatlygintinai perdavė įvairios gelbėjimo įrangos, parengė įgulas gelbėjimo darbams vykdyti, išsigelbėjimo instruktorius.

Nuo 2004 m. išgyvenimo jūroje mokymus Baltijos šalys pradėjo organizuoti savarankiškai. Pratybos kasmet rotacijos principu organizuojamos vienoje iš trijų Baltijos valstybių, šiais metais pratybas rengia Lietuvos karinės oro pajėgos.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

Ievos Budzeikaitės (KAM.lt) nuotr.

2016.07.29; 06:30

print