Liežuvio akupunktūra rytų medicinoje – tarsi “Mufosailas” teologijoje


Tai gydymo metodas, sukurtas Honkongo profesoriaus. Jis iki šiol neturi analogų Pasaulyje.

Tai tarsi Mufosailas (pirmasis žmogaus vardas, paminėtas Biblijoje), tarp visų iki šiol egzistavusių akupunktūros metodų medicinoje, nuo kurio prasideda naujas, kitokio lygmens gydymo suvokimas adatomis.

Jei norite, šis gydymo metodas, mano suvokimu, – tarsi tinkantis visiems gyvenimo atvejams ir visoms gyvenimo progoms, egzistuojančioms žemėje. Jei norite, tai aukščiausio lygio tobuliausias gydymo metodas, kurį tiesiog sunku suvokti protu, tačiau faktas – jis tiesiog yra sukurtas, jis egzistuoja ir juo naudojasi netgi skeptikų skeptikai, praradę bet kokį tikėjimą, bet kokią viltį pasveikti, pavyzdžiui, nuo nugaros skausmo. (Akupunktūros kritikai teigia, kad jos efektyvumas nėra didesnis nei placebo efekto).

Gydytojai akupunktūristai Vakaruose, ir ne tik Vakaruose, puikiai žino organizme egzistuojančius kūno meridijanus. Meridijanų išraiška tobuliausiai atsispindi būtent liežuvyje.

Ne paslaptis, kad akupunktūra išrasta daugiau nei prieš 2000 metų. Ji nuolat tobulinama, kaip ir viskas tobulinama šiame Pasaulyje.

Lietuvoje yra akupunktūros profesionalų, gydančių nuo daugelio ligų, pavyzdžiui, turintiems tikslą susilaukti vaikų. Tačiau konkrečiai gydymo metodas liežuvio akupunktūra man asmeniškai Lietuvoje nėra žinomas, todėl ir domėjausi, kas naujo Pasaulyje vyksta sveikatos palaikymo, jei norite sveikatos atstatymo, srityje.

Suradau šį informacijos šaltinį National Geography skiltyje (kanale), todėl ir perteikiu informaciją besidomintiems šia gydymo rūšimi, sritimi, forma ar metodu, vadinkite, kaip Jums patogiau. Tačiau pavadinimas esmės nekeičia. Pasikartodamas pasakysiu, kad tai absoliučiai tobuliausias gydymo procesas, kurį kada nors esu matęs ar girdėjęs (nepretenduoju pasirodyti “visažiniu”, tačiau tikrai domiuosi, kas vyksta žmogaus kinetikos moksluose – fizinio aktyvumo, sporto ir medicinos srityse NANO TECHNOLOGIJŲ LYGYJE ir ne tik…)

Aktualu žinoti, kad šis gydymo būdas taikomas 3-5, ar 8, ar daugiau seansų. Viskas priklauso nuo ligos sunkumo. Tačiau tai, ką mačiau pats autoritetingo ir pripažinto Pasaulyje video kanalo laidoje, – kažkas nesuvokiama. Nesuvokiama kaip ir visiems eksperimente dalyvavusiems pacientams bei gydytojui iš JAV, gyvenančiam Honkonge (kuris tikrai daug matęs medicinoje, tačiau ir pats tuo netikėjo, ką mato), kuris, beje, ir inicijavo šį eksperimentą…

Pacientas, kuriam itin seniai skaudėjo nugarą pečių srityje, tarpumentyje, kuris iki tol išbandė visus įmanomus gydymo metodus, kurie jam nepadėjo, todėl privertė save dalyvauti eksperimente – liežuvio akupunktūroje, nes jis tiesiog nebeturėjo ko prarasti dėl ištisai kamuojamo skausmo ir judėjimo diskomforto.

Neįtikėtina, tačiau po pirmojo seanso, kuris truko vos kelias minutes, jam pavyko sumažinti skausmą pečių juostoje tarp menčių (pečių juosta tarp menčių paprastai dar vadinama gyvenimo kokybės “zona” (ją skauda tiems, kurie nepatenkinti gyvenimo pasiekimais, savo viltimis, neišsipildžiusiais lūkesčiais ir pan.). Taigi netrukus po seanso pacientas be skausmo sugebėjo pakelti rankas ir jas atlenkti atgal, ko negalėjo atlikti ilgus metus. Tai jis kartojo kelis kartus ir pats negalėjo tuo patikėti, kad skausmo praktiškai neliko, o judesių amplitudė ryškiai padidėjo…

Diskusijose su liežuvio akupunktūros profesoriumi paaiškėjo genialūs, bet paprasti dalykai. Apžiūrėdamas liežuvį profesorius tiesiog pamato jį tarsi pūslelėmis “išmuštą”. Pūslelių vietos žymi tam tikras kūno skausmo išraiškos vietas (žmonės to skausmo liežuvyje nejaučia, nes liežuvio pūslelės – iškilimai yra neskausmingi). Jas puikiai mato profesorius ir sugeba tiksliai atlikti adatų invaziją į tas liežuvio vietas reikiamu kampu ir reikiamame gylyje, kad sužadintų ir nuslopintų nepageidaujamus nervinius signalus, kurie kelia skausmą (skausmo yra 10 “vartų”, kuriuos kiekvienas mūsų pakelia ir jaučia skirtingai, priklausomai nuo asmenybės savybių) bei judėjimo diskomfortą. Dėl to skausmas taip greitai ir dingsta…

Tai panašu į anekdotą apie autoserviso darbuotoją, kai sugedusios mašinos “ligą” sugeba “pagydyti” per kelias minutes, o už tai paima solidžią pinigų sumą, sakykim, 1000 litų. Paklaustas, kodėl taip brangiai už tokį trumpą darbą, atsako: pirmiausiai –  tai nėra brangu, nes Jūs nemažai uždirbate, o antra: už žinias paėmiau, pavyzdžiui, 995 litus, o už darbą – 5 litus).

Apibendrinant galima pasakyti, jog, mano įsitikinimu, ši gydymo forma, jei norite – metodas, turi beribes galimybes, nes tai kol kas nauja, modernu, patikima ir, jei norite, konkurentabilu, galbūt netgi konkurentabiliausia laikmečio ir technologijų sąskambių kontekste, kuris neįsisavintas diletantų (ir vargu ar bus įsisavintas, nes tam būtinos itin išsamios, gilios, plačios anatomijos, fiziologijos, medicinos žinios, saviti to regiono kultūros paveldo klodai, sukaupta specifinė akupunktūros gydymo patirties metodika, intuicija, jei norite – siela, jausmai ir pan…).

Pabaigai – pamąstymas. Kodėl kvailybei, ambicijoms ir užsispyrimui nėra galo, o mokslas su atlaidumu ir pokyčiais – tokie riboti?

Būkite sveiki.

Straipsnio autorius Andrius Kaveckas yra Biomedicinos mokslų magistras, visuomenės sveikatos ugdytojas.

2012.01.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *