Likviduojant J.Arafato pavaduotoją dalyvavo dabartiniai Izraelio vyriausybės nariai


Tik po ketvirčio amžiaus Izraelis prisipažino nužudęs „Judėjimo už Palestinos nacionalinį išsivadavimą“, labiau žinomo kaip “Fatchas”, karinio sparno vadovą ir Jasiro Arafato pavaduotoją Abu Džihadą.

Tas žmogus organizavo virtinę teroro aktų prieš taikius gyventojus, taip pat ir autobuso užgrobimą, per kurį žuvo 38 izraeliečiai, praneša “Der Spiegel”.

Dar daugiau, būtent Halilis al-Vaziras, – taip skamba tikrasis Arafato pavaduotojo vardas, – buvo palestiniečių sukilimo okupuotose teritorijose, pasibaigusio pirmąja intifada, organizatorius ir įkvėpėjas.

Izraelio laikraštis “Yedioth Ahronoth”, gavęs priėjimą prie slaptų karinių archyvų, pirmą kartą išspausdino medžiagas, nušviečiančias Abu Džihado likvidavimą, nevienareikšmiškai suvoktą pasaulyje. Antai JAV pasmerkė nužudymą, pavadindamos tai „politiniu teroru“.

Izraelio specialiosios paskirties būrio kareivis Nahumas Levas kartu su 25 kitais specialiojo padalinio kareiviais, tiesiogiai dalyvavęs likviduojant “Fatcho” lyderį jo viloje Tunise 1988 metų balandžio 16 dieną ir žuvęs automobilio katastrofoje 2000 metais, rašė savo ataskaitoje: „Aš paleidau į Džihadą ilgą seriją šūvių, ir tada išbėgo jo žmona. Jos mes nelietėme“.

Tuo tarpu, kaip praneša “Der Spiegel”, likvidavime dalyvavo du dabartiniai Izraelio vyriausybės nariai – šalies gynybos ministras Ehudas Barakas, tada buvęs Generalinio štabo viršininko pavaduotojas, ir ministro pirmininko pavaduotojas Mošė Jaalonas, tuo metu vadovavęs garsiajam Izraelio specialiajam padaliniui “Sajeret Matkal”. Abu politikai atsisakė bet ką komentuoti, pabrėžia leidinys.

Nuotraukoje: Izraelio specialiojo padalinio „Sajeret Matkal” emblema.

Šaltinis: “Der Spiegel”

2012.11.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *