Londonas: Kinijos agentai vykdo pasaulinę kibernetinę kampaniją


Kinijos komunistų partijos suvažiavimas. EPA – ELTA nuotr.

Didžioji Britanija apkaltino Kinijos vyriausybės remiamus agentus vykdant „kenkėjišką kibernetinę kampaniją, kuria Europoje, Azijoje ir JAV taikomasi į intelektinę nuosavybę ir jautrią komercinę informaciją“.

Programišių grupuotė, žinoma kaip APT 10, veikė gavusi Kinijos valstybinės saugumo agentūros įgaliojimą. Ji vykdė „ilgalaikę kibernetinę kampaniją, kurios taikinys buvo stambūs paslaugų teikėjai“, sakoma Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Pranešime priduriama, kad Didžioji Britanija ir jos sąjungininkės mano, jog grupuotė ir toliau atakuoja pasaulines bendroves. Pasak jų, tai – „vienas reikšmingiausių ir plačiausio masto iki šiol išaiškintų kibernetinių įsibrovimų į Jungtinės Karalystės ir sąjungininkų sistemas“.

„Mūsų žinutė vyriausybėms, pasirengusioms leisti tokią veiklą: mes, kartu su sąjungininkais, išaiškinsime jūsų veiksmus ir imsimės kitų būtinų priemonių, siekdami užtikrinti, kad būtų laikomasi teisinės valstybės principų“, – sakė užsienio reikalų sekretorius Jeremy’is Huntas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.21; 09:56

print