LSAS: Baudos už negrąžintus LSP grįžta studentams


Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) informuoja apie pasikeitimus negrąžinus Lietuvos studento pažymėjimo (LSP). Naują LSP grąžinimo tvarką patvirtino LSAS Taryba, kurią sudaro visų organizacijos narių vadovai.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga, atsakinga už LSP išdavimą, informuoja, kad studentams, kurių LSP išdavimą organizuoja LSAS ir studento pažymėjimas yra pagamintas iki 2011 metų rugsėjo mėnesio yra taikoma 30 Lt. bauda, o studentams, kurių LSP pagamintas nuo 2011 metų rugsėjo 1 d. yra taikoma 60 Lt. dydžio bauda už šio dokumento negrąžinimą baigus ar nutraukus studijas.

„Norime pabrėžti, kad baudos yra surenkamos iš studentų tik negrąžinus Lietuvos studento pažymėjimo baigiant arba nutraukus studijas aukštojoje mokykloje. Ši bauda, taikoma negrąžinus pažymėjimo ir yra tik prevencinė priemonė, o ne priemonė gauti papildomų lėšų, todėl visos gautos LSAS lėšos už surinktas LSP baudas grįš patiems studentams.

Kalbant apie Lietuvos studento pažymėjimo baudų sumų skirtumus, senų studento pažymėjimų baudas palikome tokias pat, kadangi jų vertė ir galimybės disponuoti gaunant viešojo transporto ir kitas nuolaidas yra kur kas mažesnė, nei naujųjų pažymėjimų. Norime, kad šios baudos negąsdintų, o tik sudrausmintų studentus, kurie neteisėtai naudojasi studento pažymėjimu.“- teigė LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.

Baigiant aukštąją mokyklą ir esant pamestam Lietuvos studento pažymėjimui, studentas turi atnešti baudos kvitą LSP koordinatoriui ir susimokėti baudą, kadangi pagal Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro įsakymą LSP privaloma grąžinti jo platintojui.      

Tokiu nutarimu LSAS siekia sudrausminti studentus, kurie ketina neteisėtai naudotis studento pažymėjimu po studijų baigimo ir studento statuso netekimo. Už baudas gauti pinigai bus skirti  stipendijoms, akademiniams konkursams bei kitiems studentų pasiekimų įvertinimams finansuoti.   

Lietuvos studento pažymėjimo gamybą organizuoja nacionalinės studentų organizacijos Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) ir Lietuvos studentų sąjunga (LSS), kurių baudos negrąžinus LSP yra skirtingos. Studentams, kurių LSP gamybą organizuoja LSS už negrąžintą studento pažymėjimą  yra taikoma 130 litų dydžio bauda. 

2012.06.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *