LSAS: Bendrasis priėmimas – dar daugiau neaiškumų


Gegužės 29 – ąją  dieną LR Vyriausybė priėmė nutarimą dėl studijų kainą padengiančios stipendijos į valstybės nefinansuojamas vietas įstojusiems studentams.

Reaguodama į tik dalinai įgyvendinamą šį nutarimą ir prasidėjusį bendrąjį priėmimą, Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) kreipėsi į LR Švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių.

LSAS savo rašte prašo išaiškinti esamą bendrojo priėmimo situaciją, kadangi manoma, kad šiuo metu vykdomas bendrasis priėmimas tik dalinai įgyvendina galiojačius teisės aktus. Taip pat raginama imtis skubių ir matomų priemonių, siekiant užtikrinti tinkamą stojančiųjų informavimą.

“Kaip ir anksčiau bendrasis priėmimas į aukštąsias mokyklas vykdomas neišvengiant klaidų. Šiemet stojantiesiems pagrindiniai klausimai kyla dėl naujos finansavimo galimybės – studijų stipendijų. Naujausia Mokslo ir studijų įstatymo redakcija numato galimybes stojančiajam pretenduoti į studijų stipendiją, stojant tiek į privačias,  tiek ir į valstybines aukštąsias mokyklas, tačiau šiuo metu taip nėra. Asmenys, dalyvaujantys bendrajame priėmime, gali gauti studijų stipendiją rinkdamiesi tik privačias aukštąsias mokyklas.“ – teigė LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.

Anot V. Morkūno, taip pat nėra aiškai nustatyta, kiek valstybės biudžeto lėšų yra skiriama studijų stipendijoms finansuoti. Dėl šių priežasčių jau prasidėjęs bendrasis priėmimas sukelia daug neaiškumų ir, kol kas, neužtikrina tinkamo teisės aktų įgyvendinimo.

Savo rašte LSAS taip pat akcentuoja, jog studijų stipendija gali būti nepakankama visai studijų kainai padengti, todėl siūloma sudaryti sąlygas studentams, gavusiems studijų stipendijas, pretenduoti ir į valstybės remiamas paskolas likusiai studijų įmokai padengti. Tuo pačiu raginama nepamiršti užtikrinti, jog šios, kaip ir kitų formų stipendijos, nebūtų įtraukiamos į bendras studijuojančiojo šeimos pajamas. Tokiu būdu išvengiant situacijų, kuomet dėl studento gautų lėšų studijoms jo šeima netenka galimybės gauti socialinę paramą.

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos raštą dėl „Dėl studijų stipendijų skyrimo ir mokėjimo tvarkos“ galima rasti www.lsas.lt puslapyje, skiltyje „Dokumentai“.

Nuotraukoje: LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.

2012.06.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *