Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo belaukiant


2013 metų kovo 11 dieną švęsime 23-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo metines. Ši šventė – tai visų mūsų šventė, tai Tautos diena, viena svarbiausių datų mūsų istorijoje.

Kovo 11-oji švenčiama pačioje pavasario pradžioje, kai vyksta atgimstančios gamtos kova su žiemos įšalu, ta kova dar tik prasideda, tačiau niekas neabejoja, kad ji tikrai bus pergalinga.

Mūsų Tauta kamuojama įvairių socialinių, ekonominių ir vertybinių problemų, mus stabdo pilietinis įšalas, susvetimėjimo ir sumaterialėjimo gniaužtai.

Broli, sese, nesvarbu, kiek Tau metų ir kur Tu gyveni, nesvarbu, kuo Tu dirbi ir kokia kalba kalbi namie, jei myli Tėvynę Lietuvą, jei sutinki, kad Lietuva – Lietuvių Tautos namai – eik su mumis. Nors vienai dienai užmiršk nepriteklius. Suprask, kad esi savo šalies patriotas. Pajusk bendrą Tautos dvasią ir prisijunk prie mūsų visų šventės! Pasiimk savo šeimą už parankės, pakviesk draugus ir kaimynus ir Kovo 11 dieną 15 val. susitikime Vilniaus Katedros aikštėje, prie paminklo Gediminui.

Žmonės šneka, kad eisena pajudės 16.00 ir per visą Vilnių nuaidės šūkis: „Lietuva – lietuviams, Lietuviai – Lietuvai“. Šis šūkis ir trispalvių jūra užtvindys sostinę ir garsus skandavimas nuvilnys per visą Europą ir išvykę į užsienį mūsų giminaičiai, draugai ir kaimynai gal grįš į Tėvynę.

Tautos šauklys Bernardas Brazdžionis žadino Tautą žodžiais, kurie nepaprastai aktualūs šiandien:

Iš praeities, iš prieblandų išeikim,
Uždekim naują ugnį širdyse,
Vergams palikim vergo naktį klaikią,
Šaukiu aš Jūsų protėvių dvasia…

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Julius Panka, šio laiško autorius.

2013.03.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *