Lygių galimybių kontrolierė – dėl romų diskriminacijos ieškant būsto


Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė teigia, kad romų tautybės gyventojai Lietuvoje jau ilgą laiką patiria diskriminaciją mėgindami susirasti būstą, o tai, anot jos, jau tampa sistemine problema. Dėl šios priežasties, B. Sabatauskaitės nuomone, į procesą turėtų įsitraukti valdžios institucijos.
 
„Žmonės sako, kad kartais net nebemato prasmės rašyti skundus, kai ieško būsto ir susiduria su tam tikrais neigiamais komentarais. Dėl to, matydama ilgą laiką besitęsiančią jau sisteminę problemą, aš manyčiau, kad čia reikalingos valstybės strateginės tarpininkavimo priemonės“, – penktadienį Seime surengtoje konferencijoje kalbėjo B. Sabatauskaitė.
 
Lygių galimybių kontrolierės teigimu, kone kiekvienu atveju romų tautybės asmenys, mėginantys išsinuomoti būstą, yra diskriminuojami.
 
„Akivaizdu, kad kiekvienu atveju beveik kiekvienas žmogus, bandantis išsinuomoti būstą iš romų bendruomenės galėtų papasakoti ne vieną, ne dvi, o daugybę diskriminacijos istorijų“, – pridūrė ji.
 
Anot B. Sabatauskaitės, nors Europos Komisija 2020-2030 metams yra priėmusi Europos Sąjungos (ES) romų lygybės įtraukties ir dalyvavimo strateginį planą, vis tik, jos teigimu, Lietuva romų integracijos srityje vis dar nėra pasistūmėjusi.
 
„Deja, Lietuvoje kol kas nėra pasistūmėta ir strateginio plano įgyvendinanti romų integraciją nėra patvirtina jau nuo 2021-ųjų. (…) Tai tik norisi paraginti, kad nebūtų užmirštos skirtingos sritys, kurios svarbios romų bendruomenei: tiek švietimas, tiek darbas, tiek būstas, sveikatos apsauga, socialinė apsauga ir kitos sritys“, – teigė ji.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.09.03; 07:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.