M. Majauskas: tokio atsako sulaukti nesitikėjau


Seimo narys Mykolas Majauskas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas tikina suprantąs, kad TS-LKD Priežiūros komitetas apsispręs šalinti jį iš partijos. Parlamentaras neslepia, kad jam tai skaudu ir tokios atsako jis nesitikėjo, o per daugiau nei dešimt bendro darbo metų jam pavyko pažinti „daug nuostabių bendruomenės žmonių, kurie išlieka svarbūs“.
 
„Suprantu, jog būsiu šalinamas iš partijos. Neslėpsiu, kad skaudu. Tokio griežto atsako sulaukti nesitikėjau. Ir nors formaliai matyt nebegalėsiu vadintis partijos nariu, tačiau kolegas, skyrių narius visuomet laikysiu artimais draugais ir bendražygiais“, – Eltai teigė M. Majauskas.
 
Seimo narys pažymėjo, kad BFK dirba sklandžiai, sėkmingai tvirtina biudžetą, vykdo parlamentinę kontrolę, vertina mokestinius projektus ir įgyvendina reformas. Galiausiai, pasak jo, BFK per metus apsvarstė 275 Seimo pavedimus – daugiau nei bet kuris kitas Seimo komitetas.
 
„Nukirpta Olimpinio komiteto ir loterijų bambagyslė, inicijuota Lietuvos Futbolo Federacijos pertvarka, padidinti mokesčiai bankams, kazino, lošimų namams. Atlyginimai mokami tik į sąskaitas, apribotas grynųjų pinigų atsiskaitymas stambiomis sumomis, šimtas naujų bankomatų regionuose. Tai yra Seimo biudžeto ir finansų komiteto iniciatyvos“, – tvirtino BFK pirmininkas.
 
„Nors šis komitetas nuo kadencijos pradžios dirbo mažumoje absoliuti dauguma sprendimų buvo tvirtinami bendru sutarimu. Nei dauguma, nei mažuma neturėjo dėl to jokių priekaištų“, – pridūrė jis.
 
ELTA primena, kad pirmadienį TS-LKD Priežiūros komitetas apsispręs dėl sankcijų BFK pirmininkui M. Majauskui. Pats politikas teigia nematąs priežasties trauktis nei iš BFK pirmininko posto, nei pasitraukti iš partijos. Vis tik Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas pažymi, kad teorinė galimybė politiką pašalinti iš partijos gretų yra.
 
Praeitą trečiadienį TS-LKD partijos Prezidiumas priėmė sprendimą kreiptis į TS-LKD frakciją Seime, kad būtų deleguotas naujas BFK pirmininkas vietoj Mykolo Majausko. Pats M. Majauskas ir toliau tvirtina, kad nei iš TS-LKD bei frakcijos Seime, nei iš BFK pirmininko posto trauktis neketina. Konservatorių Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė neabejoja – pats M. Majauskas turėtų pasitraukti iš BFK pirmininko pareigų.
 
„Man atrodo, kad esmė yra tai, kad žmogus sistemingai pastaruoju metu nepaiso partijos bendruomenės ir Vyriausybės, kuri yra mūsų pačių deleguota, rekomendacijų požiūrio į pozicijas. Tai su šita politine jėga atėjęs, su šita politine jėga ir rinkimus laimėjęs net ne vienmandatėje, atėjo su sąrašu į Seimą ir, būdamas deleguotas į mūsų politinei bendruomenei priklausančią politinę poziciją, jis neturėtų užimti tokių pareigų, ar tai būtų BFK, ar tai kažkokios kitos pareigos tam tikrose struktūrose“, – pabrėžė ji.
 
Nors politikė nelinkusi spekuliuoti, koks likimas laukia M. Majausko, vis tik, anot jos, visi sprendimai gali būti tikėtini.
 
„Gali būti visko, bet aš nenoriu spekuliuoti. Prieš mėnesį savo rekomendacijose dėl laikysenos biudžeto svarstymo ir priėmimo metu priežiūros komitetas išvardino įvairias opcijas, ir suspendavimo, ir šalinimo, ir galbūt kažkokias kitokias nuobaudas, bet Priežiūros komitetas įvertins aplinkybes ir priims sprendimą“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
 
Ignas Dobrovolskas (ELTA)
 
2022.11.29; 07:11
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *