M. Pence’as: vaistai nuo koronaviruso gali būti prieinami jau šią vasarą


Vaistai nuo naujojo koronaviruso gali būti prieinami žmonėms jau šią vasarą ar rudens pradžioje, paskelbė JAV viceprezidentas Mike’as Pence’as.
 
„Vakcina nebus prieinama iki šių metų pabaigos ar kitų pradžios, tačiau terapija, padėsianti žmonėms, kurie užsikrėtė koronavirusu, gali būti prieinama jau vasarą ar ankstyvą rudenį“, – spaudos konferencijoje sakė jis.
 
Biotechnologijų įmonės „Gilead Sciences“ gaminamas vaistas remdesiviras jau buvo bandomas Jungtinėse Valstijose, šiuo intraveniniu vaistu gydytas vienas koronavirusu užsikrėtęs pacientas, medikamentas taip pat bandomas ir Azijoje.
 
Bendrovė „Regeneron Pharmanceuticals“ taip pat kuria vaistą nuo koronaviruso, kuris naudoja monokloninius antikūnus kovoje su infekcija. Anksčiau panašiu būdu buvo sėkmingai gydomas Ebolos virusas.
 
Pirmadienį vakare pranešta, kad JAV nuo koronaviruso mirė jau šeši žmonės, visos COVID-19 aukos gyveno vakarinėje Vašingtono valstijoje.
 
Penki iš šešių žmonių mirė Kingo apygardoje, kur yra didžiausias valstijos miestas Sietlas, jame gyvena daugiau nei 700 tūkst. žmonių. Šeštas žmogus mirė Snohomišo apygardoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.03; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *