Mafijozas Italijoje įkaitais paėmė penkis žmones


Kalabrijos grupuotė Ndrangheta

Dėl mafijos nusikaltimų nuteistas Francescas Amatas pirmadienį užsibarikadavo pašto filiale Pieve Modolenoje Šiaurės Italijos Emilijos Redžo provincijoje ir įkaitais laiko penkis žmones. Apie tai skelbia italų žiniasklaida. 55-erių nusikaltėlis ginkluotas peiliu.

Šešis klientus ir vieną pašto darbuotoją jis paleido. Vyras reikalauja susitikimo su vidaus reikalų ministru Matteo Salviniu.

F. Amatas praėjusią savaitę mamutiniame procese prieš mafijos grupuotę „Ndrangheta“ buvo nuteistas 19 metų ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausme.

F. Amatas tikina, kad jo nuteisimas yra neteisėtas. Nors jis esą ir yra nusikaltėlis, tačiau ne mafijozas.

Aplink pašto filialą policija ėmėsi griežčiausių saugumo priemonių. Pareigūnai derasi su pagrobėju.

Praėjusį trečiadienį baigėsi vienas didžiausių mafijos procesų Šiaurės Italijoje. Jo metu paskelbti 129 nuosprendžiai, 19 išteisinimų ir dar keturi išteisinimai dėl senaties. Nuo 205 metų buvo teisiami 147 asmenys. Verslininkai ir gaujų vadai buvo kaltinami padėję Kalabrijos mafijai „Ndrangheta“ įsitvirtinti turtingoje Italijos šiaurėje.

„Ndrangheta“ laikoma viena pavojingiausių, turtingiausių ir galingiausių mafijos grupuočių Italijoje. Ji kontroliuoja didelę dalį pasaulinės kokaino prekybos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.11.06; 07:28

print