„Maidano veidai: Kijevas, 2013 – 2014“


Print

Ši paroda nebuvo planuota iš anksto – kaip ir Ukrainos žmonių beveik žūtbūtinė kova už savo šalies kilnią ateitį.

Tačiau ateina įvykiai, keičiantys dabartinį pasaulį, ir tiesiog negali likti nuošaly, nesuradęs atsakymo, kas gi yra toji tiesa. O ji atsiveria mums ir šioje parodoje.

Per žmogaus akis į mus žiūri jo siela. Apie viską, kas įvyko Kijeve, Maidane, nuo 2013 metų lapkričio iki 2014 metų kovo, mums byloja veidai žmonių, stojusių už savo orumą ir laisvę, Ukrainoje įvykus didingai dvasinei revoliucijai.

Jie, žiūrintys į mus, tada dar nežinojo, kas jų laukia. Jie, šaunūs savo žemės sūnūs ir dukterys, tiesiog kaip vienas atliko pareigą Tėvynei: Kūną, sielą atiduosim / Už brangiąją laisvę / Ir įrodysim mes, broliai – / Esam iš kazokų gimę (iš Ukrainos himno).

Įsižiūrėkime į šių žmonių veidus – jiems tai pavyko. Ukrainos žmonės ne tik pakeitė savo šalį – jų kova nuo šiol yra ir mums pavyzdys.

Neužmirškime šių žmonių ryžto, jų tyro pasiaukojimo, dvasios stiprybės ir meilės Tėvynei.

Parodą organizavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras Lietuvos ukrainų iniciatyva. 2014 metų kovo 22 dieną 12 valandą LGGRTC Genocido aukų muziejaus (Aukų g. 2A, Vilnius) vidiniame kieme vyks Ukrainos palaikymo akcija ir paroda „Maidano veidai: Kijevas, 2013 – 2014“. Paroda veiks iki balandžio 7 dienos.

2014.03.22; 08:47


Prisijunkite prie diskusijos