Maikas Pompeo reikalauja didesnio sąjungininkų įsipareigojimo kovoje su teroru


JAV paskelbus apie amerikiečių karių išvedimą iš Sirijos, valstybės sekretorius Mike’as Pompeo pareikalavo didesnio arabų šalių įsipareigojimo kovoje su teroru. „Mes prašome visų taiką mylinčių šalių Artimuosiuose Rytuose prisiimti naują atsakomybę, kad būtų įveiktas islamistinis ekstremizmas (…)“, – sakė M. Pompeo ketvirtadienį Kaire savo kalboje apie JAV politiką regione.

Anot jo, JAV neatsitrauks, kol kova su teroru nebus laimėta. „Tačiau kaip sakė prezidentas Trumpas: norėtume, kad mūsų sąjungininkai darytų daugiau“, – kalbėjo M. Pompeo Egipto sostinėje. D. Trumpo sprendimas esą nekeičia JAV pozicijos dėl antiteroristinės misijos prieš „Islamo valstybę“ (IS). 

Pasitraukus iš Sirijos, JAV vadovaujamos karinės koalicijos oro antskrydžiai esą bus tęsiami toliau. Ir ateityje JAV padės savo sąjungininkėms daugelyje kelių.

JAV sąjungininkai kurdai Šiaurės Sirijoje po amerikiečių pasitraukimo baiminasi Turkijos puolimo. Kol kas lieka neaišku, kada tiksliai 2 000 JAV kareivių bus išvesti iš Sirijos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.11; 09:12

print