Maroko jūreiviai Viduržemio jūroje išgelbėjo 160 migrantų


Maroko karališkojo jūrų laivyno pakrančių apsaugos laivai, patruliuojantys rajonus palei šalies Viduržemio jūros pakrantę, išgelbėjo 161 migrantą. Tai šeštadienio vakarą pranešė naujienų agentūra „Maghreb Arab Press“ (MAP), remdamasi šaltiniais Gynybos ministerijoje.
 
Gautomis žiniomis, didžioji dalis išgelbėtų žmonių – atvykėliai iš Užsachario Afrikos, kurie ketino pripučiamosiomis valtimis pasiekti Europą, bet kelionėje susidūrė su keblumais.
 
Marokas, kurį nuo Europos skiria siauras Gibraltaro sąsiauris, jau daug metų yra tranzito šalis nelegaliems migrantams, mėginantiems patekti iš Afrikos šalių į Europos Sąjungos valstybes.
 
Anot Maroko pareigūnų, nusikalstami tinklai, gabenantys nelegalius migrantus iš karalystės teritorijos į ES šalis, 2018 metais gerokai suaktyvėjo. Pagrindine migrantų srauto kryptimi tapo Ispanija.
 
Kaip pranešė šią savaitę Maroko VRM atstovas, šalies pareigūnai šių metų pirmojoje pusėje daugiau kaip 40-čiai tūkstančių migrantų sutrukdė nelegaliai patekti į Europą. Šis rodiklis 25 procentais viršija atitinkamą 2018 metų pirmosios pusės rodiklį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.14; 00:01
print