Mazochistams jausti skausmą – didžiausias malonumas


Atsakydamas į europietiškas sankcijas Kremlius paskelbė pasiruošęs sumažinti į Rusiją įvežamų europietiškų drabužių bei automobilių kiekius. Apie šį Kremliaus nutarimą pranešė RIA – Novosti.

Skaitau – ir vėl netikiu savo akimis. Nors, atrodytų, galėčiau jau ir priprasti prie tokios Kremliaus logikos.

Jūs mums nupjausite koją? Taigi žinokite, kad už tai mes patys sau nupjausime ranką. Ir apstulbęs priešas nebedrįsta nė žingsnio pajudėti į priekį. Jis iš nuostabos net išsižiojo ir nervingai kasosi pakaušį, bandydamas suvokti, kaip jam toliau elgtis…

Taigi europiečiams derėtų tuoj pat pasiduoti, mano manymu.
Juk protu Rusijos nesuprasime. O kitomis vietomis ją suvokti – labai skauda. Jai pačiai – skaudu.

Ir nepamirškite: jos dar niekas niekada nesustabdė.

Bet jei vis tik bandytume Rusiją suvokti protu, tai aš manau, jog reikalo esmė – atgalinio ryšio nebuvimas. Bet kurios kitos šalies administracija, sukėlusi savo piliečiams penkis sykius mažesnių ekonominių nepatogumų, seniai jau sėdėtų kalėjime. O apie privalomą atsistatydinimą nėra nė ko kalbėti – atsistatydintų nedelsiant.

Tuo tarpu mūsų valdžia – tik stiprėja.

Bet, polemizuojant su Tiutčevu, šiame rusiškame fenomene nėra nieko paspatingo ar mįslingo. Uzbekistane ir Šiaurės Korėjoje lyderių reitingai taip pat auga augant visuomenės patiriamiems nuostoliams. Žodžiu, į likimo smūgius mes atsakysime … tais pačiais nuolankiai priimamais likimo smūgiais.

Trumpiau: jeigu Vakarai bando tokiomis ekonominėmis sankcijomis paprotinti rusus ir sumažinti mūsų amžino tėvo – globėjo reitingus, tai žiauriai suklydo. Phenjanas stoi tvrtai ant kojų, kaip įkaltas. Ir mes išsilaikysime ant kojų, vieningai remdami savo valdžią. Gyvensime pusiau apskurę, pusiau alkani, ir seais „žiguliukais“ nuvažiuosime iki pilnutinės laimės. Tai Vakarai privalo žinoti.

Ir neieškokite, kuo galėtumėte mus dar rispausti. Mazochistams skausmas – malonumas…

Nuotraukoje: Rusijos žurnalistas Viktoras Šenderovičius.

Informacijos šaltinis – www.echo.msk.ru.

2014.09.17; 05:28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.