Mėginimai užmiršti Breiviką: metai po skerdynių Norvegijoje


Džeimso Holmso, surengusio šaudynes Amerikoje, Kolorado valstijoje Auroros mieste kino teatre, veiksmai primena siaubingus beveik lygiai prieš metus nutikusius įvykius, kai norvegas Andersas Breivikas vienas pats įvykdė kruopščiai apgalvotą operaciją, per kurią žuvo dešimtys žmonių, rašo leidinys „Time”.

Norvegijos žmonės vis dar stengiasi suprasti, ką daryti su tų masinių žudynių palikimu. Norvegijoje liepos 22-oji tapo data, kai įvykdyta viena iš blogiausių piktadarybių taikos metais šių laikų istorijoje. Privargę per metus nuo nuolatinių reportažų apie tuos įvykius, norvegai pašventė šią datą žuvusiųjų atminimui, o ne kalboms apie A.Breiviką.

„Buvo nušviesta tiek šios istorijos briaunų, – sako Piteris Svaaras, A.Breiviko vaikystės draugas, o dabar žurnalistas, nušviečiantis jo procesą Norvegijos NRK. – Žmonės pavargo apie jį girdėti, ir suprantama, kad daugelis nori finalo“.

Galutinis nuosprendis Breivikui bus paskelbtas rugpjūčio 24-ąją.

„Verdiktas priklauso nuo to, ar A.Breivikas buvo pakaltinamas teroro akto metu. Pagal neseniai atliktą apklausą trys ketvirtadaliai norvegų ir pats A.Breivikas nori, kad jį nuteistų įkalinimui, o ne priverstiniam gydymui“, – rašo straipsnio autorius Markas Luisas.

Bet, kaip mano P.Svaaras, jei Ilos griežtojo režimo kalėjime bus vienos vietos speciali ligoninė, šalį tenkins bet koks nuosprendis.

„Pasikalbėkite su žmonėmis, su tuo susijusiais, ir dauguma pasakys, kad jeigu jis bus izoliuotas, tai nesvarbu, kaip bus apsirengę jį supantys žmonės – baltais ar mėlynais kostiumais, – sakė jis. – Jie žino, kad jis vis tiek šitaip praleis savo likusias dienas“.

Nuotraukas: norvegas Andersas Breivikas.

Šaltinis: Time

2012.07.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *