Meksika: per mormonų žudynes naudoti JAV pagaminti ginklai


Ginklai, naudoti pirmadienį per grupės mormonų užpuolimą Meksikos šiaurėje, buvo pagaminti Jungtinėse Valstijose. Tai trečiadienį per spaudos konferenciją pranešė Meksikos visuomenės saugumo ministras Alfonsas Durazas.
 
„Surinkus tūteles, nustatyta, kad jos yra 5,56 mm kalibro ir buvo pagamintos kompanijos „Remington“ įmonėje Jungtinėse Valstijose“, – sakė A. Durazas.
 
Nežinomi nusikaltėliai lapkričio 4 d. greitkelyje, jungiančiame Sonoros ir Čihuahujos valstijas, paleido ugnį į tris automobilius, kuriais važiavo mormonai. Išpuolio aukomis tapo trys moterys ir šeši vaikai. Kaip pranešė televizijos kanalas NBC, žuvusieji buvo JAV piliečiai.
 
Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos pasirengusios padėti Meksikai kovoti su narkotikų karteliais.
 
Meksikos prezidentas Andrésas Manuelis Lópezas Obradoras jam padėkojo už pasirengimą padėti tirti nusikaltimo aplinkybes.
 
Meksikos nacionalinės gynybos ministerijos duomenimis, per pastaruosius 10 metų į šalies teritoriją kontrabanda buvo įvežta apie 2 milijonus šaunamųjų ginklų, daugiausia – iš JAV. Šiuo metu septyni iš 10 meksikiečių nužudomi amerikietiškais ginklais.
 
Nuo šių metų sausio iki rugsėjo Meksikoje smurto aukomis tapo beveik 26 tūkstančiai žmonių. Atsakomybė už tūkstančių žmonių žūtį tenka narkotikų mafijai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.07; 00:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *