Merilina Monro: kokia ji buvo iš tikrųjų


Kadaise, dar iki tampant absoliučiu sekso simboliu kine ir ištisų kartų rašytojų bei menininkų dievaite, Merilina Monro (Marilyn Monroe) pirmiausia buvo aktorė, ugdžiusi pati save, rašo „Los Angeles Times“.

Ji mirė prieš 50 metų nuo narkotikų perdozavimo, būdama 36-rių. Metams bėgant jos tikrąją asmenybę išstūmė mitas apie Meriliną Monro, mano straipsnio autorė Susan King.

„Bet ji buvo žmogus iš kūno ir kraujo, ir tie, kas ją pažinojo, sako, kad M.Merilina buvo visiškai atsidavusi savo amatui, nors ir patyrusi sunkumų aktorė, kuri rimtai žiūrėjo į savo darbą. Savo interviu jie prisimena ją kaip nepaprastai talentingą ir atkakliai siekiančią tikslo moterį, vylingą ir jaučiančia humorą“, – rašo leidinys. Ji toli gražu nebuvo ta miela, bet kvaila blondinė, kokią ji vaidino tokiuose populiariuose filmuose, kaip „Džentelmenai renkasi blondines“ (1953), „Septintųjų metų niežulys“ (1955) ir net „Džiaze tik merginos“ (1959), pažymi Susan King. „Kartais su ja – neprofesionale, labai nepasitikinčia savimi – buvo nepakeliama dirbti“, – nurodo leidinys.

„Ji buvo labai prityrusi kino aktorė, bet galėdavo užmiršti daugelį grynai techninių detalių. Ji nuolat praleisdavo savo replikas, nes atsidurdavo ne fokuse arba šešėlyje. Aš manau, kad dėl pasitikėjimo savimi trūkumo“, – cituoja Susan Doną Miurejų (Don Murray), vaidinusį su M.Merilina „Autobusų stotelėje“ 1956 metais.

Nors ji ir buvo superžvaigždė, M.Merilina toliau ugdė savo aktorinį meistriškumą, pažymi leidinys. „Ji privačiai mokėsi pas Li Strasbergą. (Lee Strasberg). Ji buvo paklusni, rami ir atidi“, – pateikia autorė Martyno Landau nuomonę.

„Nepaisant triumfo gyvenime, M.Merilinos gyvenime buvo ir svari dalis tragizmo. Monro, gimusios 1926 metų birželio 1 dieną Normos Džin Mortenson vardu, vaikystė dvelkė Dikenso herojų dvasia. Jos motiną Gledis kamavo dvasinės ligos priepuoliai, Monro tėvas nežinomas. Ji klajojo iš vienų vaikų namų į kitus.

M.Merilina ištekėjo 16-os metų ir vis dar buvo paauglė, kai pradėjo traukti fotografų dėmesį“, – perpasakoja leidinys aktorės biografiją.

„Buvo dvi Merilinos, kurias aš pažinojau, – perpasakoja leidinys fotografą, rašytoją ir režisierių Luorensą Šilerį (Lawrence Shiller), kuris rengė Monro foto sesiją filmui „Pasimylėkime“. Dabar jis rašo knygą „Merilina ir aš“. „1960 metais ji buvo gaivi kaip ryto rasa“, – sako L.Šileris. Bet, kaip praneša leidinys, paskutiniaisiais jos gyvenimo mėnesiais L.Šileriui atrodė, kad M.Monro „atsidūrė aklavietėje. Ji nebeturėjo prieš akis gyvenimo perspektyvos, ji nesuvokė, kas dedasi aplink ją – visiškai nesuvokė“.

Nuotraukoje: Merilina Monro (Marilyn Monroe). 

Šaltinis: Los Angeles Times

2012.08.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.