„Mielasis draugas” iš internetinių pažinčių klubo jau areštinėje


Vakar baigęs nagrinėti dar vieną su internetinėmis pažintimis ir sukčiavimais susijusią nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą, perduotą Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorų, teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo 19-os metų panevėžiečiui H .V. už svetimu vardu paimtus kreditus paskirta 90 parų arešto bausmė, jam teks atlyginti padarytą turtinę žalą greitųjų kreditų bendrovei.

„Mielasis draugas“ iš internetinių pažinčių klubo buvo susikūręs anketas svetimais vardais. Internetiniuose puslapiuose vaikinas prisiregistravo turėdamas tikslą susirašinėjimo metu išvilioti elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus ir svetimu vardu paimti 750 ar vieno tūkstančio litų greituosius kreditus. Jaunuolis  prisipažino šią sukčiavimo idėją nusipirkęs vienoje interneto svetainėje už 50 litų ir tikėjosi, kad jo paimtus kreditus teks grąžinti kitiems asmenims.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų perduotose nagrinėti baudžiamosiose bylose buvo atskleista, kad jaunuoliui patiklios draugės, gyvenančios Panevėžio, Marijampolės, Kretingos ir kituose rajonuose, leisdavo pasinaudoti jų banko sąskaitos identifikavimo, prisijungimo ir valdymo duomenimis. Sukčiautojui pavykdavo naująsias pažįstamas įtikinti, kad jo sąskaita užblokuota ir firma negali jam pervesti uždirbtų pinigų iš užsienio. 

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorų šiemet perduotos dvylika su elektronine bankininkyste ir įvairiais sukčiavimais pasinaudojant internetinėmis klientų aptarnavimo paslaugomis, neteisėtu mokėjimo instrumentų disponavimu ir panaudojimu susijusių baudžiamųjų bylų jau sulaukė teismo nuosprendžio, dar keletas jų nagrinėjamos teisme arba yra atliekamas ikiteisminis tyrimas.

 Už svetimo turto įgijimą apgaule baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų, už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą – bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Vida Bielskytė yra Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė komunikacijai.

Šaltinis – prokuraturos.lt

2012.11.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *