Minint diplomatinių santykių de jure 100-metį Lietuvoje lankosi Estijos prezidentė


Į Vilnių atvyko Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid. Jurijaus Azanovo (URM) nuotr.

Lietuvoje su darbo vizitu lankosi Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid. Antradienio popietę atvykusią kaimyninės šalies vadovę Vilniaus oro uoste pasitiko užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
 
Estijos vadovės vizitas skirtas Lietuvos ir Estijos diplomatinių santykių de jure 100-mečiui paminėti.
 
Trečiadienį viešnia oficialiai bus pasitikta Prezidentūros vidiniame kieme. Vėliau Estijos prezidentė kalbėsis su prezidentu Gitanu Nausėda, pasirašys Lietuvos prezidento Garbės svečių knygoje.
 
Kaip praneša Prezidentūra, uždarame dvišaliame prezidentų ir išplėstiniu formatu vyksiančiame šalių delegacijų susitikimuose bus kalbama apie kovą su pandemija ir priemones jos padariniams įveikti, dvišalį, Baltijos, Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimą, saugumo ir gynybos klausimus, NATO.
 
Taip pat bus aptariama padėtis Baltarusijoje ir Rusijoje, Rytų partnerystės darbotvarkė, elektros energijos nepirkimo iš nesaugios Astravo atominės elektrinės klausimas, taip pat galimybės paspartinti sinchronizacijos projekto įgyvendinimą.
 
Apie tai žiniasklaida ir visuomenė bus informuota nuotolinėje prezidentų spaudos konferencijoje.
 
Po susitikimo su prezidentu G. Nausėda Estijos vadovė padės gėlių prie paminklo Lietuvos laisvės kovotojams, lankysis Europos humanitariniame universitete, susitiks su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir ministre pirmininke Ingrida Šimonyte.
 
Pastarąjį kartą k. Kaljulaid Lietuvoje lankėsi 2020 m. rugpjūtį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.03; 07:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.