Miškininkai rengia didžiausią mitingą šalies profsąjungų istorijoje


Lietuvos miškai. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.

Ketvirtadienį, įspėjamojo streiko išvakarėse, Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) rengia didžiausią mitingą šalies profesinių sąjungų istorijoje. Planuojama, kad jame dalyvaus daugiau kaip 2 tūkst. žmonių.

Mitingas prieš nedemokratišką ir neskaidrią valstybinių miškų valdymo reformą prasidės iš ryto Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo ir prasitęs nuo vidurdienio – prie Prezidentūros.

Pasak LMPF pirmininkės Ingos Ruginienės, dabartinė situacija absurdiška. Tam, kad socialiniai partneriai teiktųsi derėtis, tenka reikalauti mitingais ir streikais.

„Susidaro įspūdis, kad Vyriausybei į paprastus darbuotojus nusispjauti. Valdančiajai daugumai ir Vyriausybei esame nematomi. Jie ignoruoja ne tik rinkėjus, kuriems turėtų tarnauti, bet ir nuolatos įžūliai demonstruoja, kad teisiniai įsipareigojimai jiems nerūpi. Jau supratome – kuo aukščiau sėdi, tuo mažiau taisyklių galioja“, – sako I. Ruginienė.

Aplinkos ministerijai pavaldi Generalinė miškų urėdija su LMPF yra pasirašiusi šakinę kolektyvinę sutartį. Joje aiškiai nustatyta, kad reformos negali būti įgyvendinamos prieš tai neinformavus ir nesikonsultavus su darbuotojais.

„Nuoširdžiai stengėmės pradėti konstruktyvias derybas: su valdančiaisiais bandėme kalbėtis gražiuoju, prašėme informacijos oficialiais raštais, kartojome, kad nesame prieš pokyčius, tačiau ir toliau vyksta aklas tinkamai neparengtos reformos stūmimas į priekį, kuris žalingas urėdijoms ir visai valstybei. Kad atkreiptų politikų dėmesį, miškininkai ėmėsi piketų ir net paskelbė įspėjamąjį streiką. Deja, matome, kad politikų tinguliui išmušti to neužteko, tad bandysime juos pabudinti surengę didžiausią mitingą šalies profesinių sąjungų istorijoje. Gal bent tai primins įsipareigojimus tautai“, – pažymi LMPF pirmininkė.

I.Ruginienė teigia, kad jau pats laikas mūsų politikams prisiminti, kad gyvename ne autoritarinėje, o demokratinėje santvarkoje, kur valdžia turi tam tikrų įsipareigojimų. „Siūlome juos prisiminti. Toks atviras cinizmas ir nesiskaitymas su žmonėmis gėdingas ir netoleruotinas“, – akcentuoja ji.

Įspėjamasis streikas vyks penktadienį, nuo 8 iki 10 val. Jo metu urėdijos atliks tik būtiniausias funkcijas, primena ELTA.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.29; 08:11

print