Modestas Kolerovas: “Mes privalome gerbti Pabaltijo ir Užkaukazės tautų pasirinkimą, net jeigu jis veda į pražūtį”


Latvijos ir Rusijos dvišalių santykių standartai kuriami Rygoje, o ne Maskvoje, ir tai stabdo politinį dialogą tarp šalių, teigė politologas Modestas Kolerovas pristatydamas Rygoje išleistą savo straipsnių rinkinį „Imperijų pulsavimas“.

„Latviška etnokratija kuria naciją, kurios negalima sukurti be priešo įvaizdžio“, – sakė M. Kolerovas. Jo prognozėmis, Latvijoje į valdžią ateis radikali-nacionalistinė partija „Viskas – Latvijai!“, premjeru taps šios partijos lyderis Raivis Dzintarsas, ir atitinkamai blogės Latvijos ir Rusijos santykiai.

Tai, kad Lietuva atnaujino „sovietų okupacijos“ padarytos žalos skaičiavimą, pasak M. Kolerovo, yra didžiulė problema Rusijai. Jo nuomone, „tai daroma ne siekiant paerzinti Maskvą, o norint „išgerti tą pačią arbatą du ar net tris kartus“: uždirbti pinigų, sukurti naciją ir parodyti save didesniais europiečiais, nei patys europiečiai“.

Atsakydamas į klausimą, ar Vakarai rengia naują Niurnbergą, bet dabar jau Rusijai, M. Kolerovas tai patvirtino teigdamas: „Niurnbergas Rusijai Vakaruose rengiamas“.

Nuotraukoje: Rusijos politologas Modestas Kolerovas.

Parengta pagal „Regnum“.

2012.06.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *