Mokslo entuziastai kviečiami į „Tyrėjų nakties“ renginius LEU


Mokslo entuziastai kviečiami į „Tyrėjų nakties“ renginius LEU Kasmet, paskutinį rugsėjo penktadienį,vykstanti„Tyrėjų naktis“ sukviečia gausybę mokslo entuziastų į daugiau nei 200 nemokamų renginių visoje Lietuvoje.

Šiemet, rugsėjo 25 d., pabendrauti su mokslininkais ir jų darbo aplinkoje pajusti atradimo džiaugsmą bus galima ir Lietuvos edukologijos universitete (LEU).

LEU parengė interaktyvių veiklų, paskaitų, demonstracijų ir ekskursijų.Dalyviai turės galimybę daugiau sužinoti apie įvairias medžiagas, elektromagnetinį smogą, jo keliamą pavojų sveikatai ir būdus, kaip apsisaugoti, galės išmatuoti savo mobilaus telefono skleidžiamą elektromagnetinę spinduliuotę. Jei bus giedra, susipažinssu žvaigždėtu dangumi, ryškiausiai matomi objektai bus demonstruojami pro teleskopą. „Tyrėjų naktis“ kvies susipažinti ir su fraktalų pasauliu. Ekskursijos po LEU oranžeriją metu bus galima įgyti žinių apie naudingiausius mūsų organizmui augalus, o per kitą užsiėmimą – apie mineralų klasifikaciją, sudėtį, panaudojimąirkaip juos atpažinti pagal tam tikrus požymius.

Sumanyta veiklų ir mokslo smalsuoliams, mėgstantiems meną. Meninių atradimų užsiėmimo organizatoriai „Tyrėjų nakties“ dalyviams pasiūlys tapyti: vadovaujant LEU Dailės katedros dėstytojams ir studentams,4 valandas studijoje bus piešiamas didelis bendras paveikslas, visi norintieji galės išreikšti save spalvomis, potėpiais, skirtingomis technikomis. Kito užsiėmimo organizatoriai paklaus, kaip pavaizduoti ne fizinį žmogaus kūną, ir paragins ieškoti atsakymo piešiant, tapant, interpretuojant objektus.

Žaidimo tyrimų laboratorija teirausis,kaip atsakytumėte į klausimą, kodėl žaidimas yra pagrindinė vaiko veikla?Mokslininkai sako, kad žaidimas atveria vaiko vaizduotę, skatina mąstyti, padeda ugdytis valią. O gal žaidimą galima pakeisti kuo nors kitu? Ar tai vis dar yra ir bus nepamainomas vaikystės palydovas? Žaidimo tyrimų laboratorijos darbuotojaine tik kvies žaisti ir drauge ieškoti atsakymų, bet ir pristatys vykdyto projekto „Savireguliacijos įgūdžių vystymas žaidybinėje veikloje“ rezultatus. Laukiami ir mažieji tyrėjai – vaikai!

„Tyrėjų naktis“ – išskirtinis renginys, kurio metu daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris, pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai ir tyrėjai, paprastai dirbantys uždarose laboratorijose ir mokslo centruose. Pirmą kartą „Tyrėjų naktis“ surengta 2005 m. Europos Komisijos iniciatyva, siekiant didesnio mokslininkų pripažinimo visuomenėje, sudarant galimybę su jų darbais ir pasiekimais susipažinti iš arčiau. Per dešimtmetį išaugusi ir vis daugiau lankytojų pritraukianti „Tyrėjų naktis“ vyksta daugiau nei 300 miestų 30 Europos šalių.

Renginio pavadinimas

Laikas

Kategorija

Vieta

Pastaba

Ultragarsinės technologijos: praktinė veikla laboratorijoje

18:00–20:00

Interaktyvi veikla

Fizikos laboratorinis korpusas, L105 aud. (Studentų g. 39)

Būtina išankstinė registracija.

Elektromagnetinis spinduliavimas ir žmogaus sveikata

18:00–20:00

Interaktyvi veikla

Fizikos laboratorinis korpusas, freskų fojė, antras aukštas (Studentų g. 39)

 

Žvaigždėto dangaus stebėjimai pro teleskopą

20:00–22:00

Demonstracija

Pievelė tarp LEU centrinių rūmų ir bendrabučio (Studentų g. 39)

 

Fraktalų pasaulis: kompiuterinės demonstracijos

18:00–20:00

Paskaita

Fizikos laboratorinis korpusas, L304 aud. (Studentų g. 39)

Būtina išankstinė registracija.

Augalų pasaulis: pažintis su naudingiausiais augalais

18:00–20:00

Ekskursija

LEU oranžerija (įėjimas iš kiemo pusės) (Studentų g. 39)

Būtina išankstinė registracija.

Mineralų pasaulis: vizitas į mineralų ir uolienų ekspoziciją

18:00–20:00

Demonstracija

Gamtos, matematikos ir technologijų fakultetas, 313 kab. (Studentų g. 39)

Būtina išankstinė registracija.

Meniniai atradimai

18:00–22:00

Interaktyvi veikla

Fizikos laboratorinis korpusas, L004 aud. (Studentų g. 39)

 

Žmogaus dvasinis paveikslas

18:00–22:00

Interaktyvi veikla

Fizikos laboratorinis korpusas, L006 aud. (Studentų g. 39)

 

Kaip atsakytumėte į klausimą: kodėl žaidimas yra pagrindinė vaiko veikla?

18:00–19:30

Interaktyvi veikla

Gamtos, matematikos ir technologijų fakultetas, Žaidimo tyrimų laboratorija (Studentų g. 39)

Būtina išankstinė registracija.

Daugiau informacijos ir registraciją rasite http://leu.lt/lt/leu_naujienos/leu_laisvalaikio_naujienos/tyreju-naktis-leu.html.

2015.09.17; 13:38

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.