Moldovos teismas dar kartą sustabdė prorusiškų pažiūrų prezidento įgaliojimus


Print

Moldovos Konstitucinis Teismas penktadienį antrą kartą šią savaitę sustabdė prorusiškų pažiūrų prezidento Igorio Dodono įgaliojimus. Šįkart tokį sprendimą teismas priėmė, reaguodamas į tai, kad prezidentas vetavo naujuosius, Rusijos žiniasklaidai nepalankius žiniasklaidos įstatymus.

Moldova pasidalijusi tarp artimesnių santykių su Maskva šalininkų ir integracijos į Europos Sąjungą (ES) rėmėjų. Pastariesiems priklauso ir dabartinė šalies vyriausybė.

Naujuoju įstatymu norima uždrausti transliuoti „informacines, politines ir karines laidas, sukurtas šalyse, nepasirašiusiose Europos konvencijos dėl televizijos be sienų“.

Moldovos Konstitucinis Teismas penktadienį konstatavo, kad laikinas prezidento įgaliojimų sustabdymas – būtinas, siekiant, kad parlamento priimti įstatymai būtų atblokuoti ir galėtų įsigalioti. I. Dodono oponentai apeliaciją teismui pateikė po to, kai prezidentas minėtuosius įstatymus vetavo antrą kartą. Teismas, savo ruožtu, nurodė, kad pasinaudoti veto teise blokuojant šį įstatymą jis galėjo tik kartą.

Žiniasklaidos įstatymus vietoje prezidento pasirašys parlamento pirmininkas Andrianas Candu. I. Dodonas sukritikavo teismo sprendimą, pareikšdamas, kad nepasiduos „režimui“ – taip jis vadina savo proeuropietiškų pažiūrų oponentus.

Prieš tris dienas teismas buvo nurodęs laikinai sustabdyti I. Dodono įgaliojimus dėl to, kad jis atsisakė paskirti kelis proeuropietiškus ministrus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.01.05; 00:30