Motorizuotoji pėstininkų brigada „Žemaitija” rengiasi pratyboms


Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje rugpjūčio 12-22 dienomis vyks Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija” organizuojamos pratybos „Budrus Grifonas 2019″. Pratybose dalyvaus daugiau kaip 1000 karių, kurių didžiąją dalį sudarys brigados „Žemaitija” kariai, Baltijos bataliono kuopa ir Portugalijos rotacinių pajėgų kontingentas, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
 
Pagrindinis pratybų tikslas – treniruoti ir įvertinti Lietuvos kontingentą Baltijos bataliono sudėtyje, taip pat treniruoti brigados „Žemaitija” vienetus planuoti ir vykdyti gynybines operacijas bei įvertinti šiai brigadai priskirtų Generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionų ir prieštankinės kuopos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių per 9 tarnybos mėnesius įgytą karinį pasirengimą.
 
Paskutiniame pratybų etape bus vykdomas kovinis šaudymas iš skirtingų ginklų sistemų, naudojamų Lietuvos ir Portugalijos karių.
 
Baltijos batalionas yra Latvijos, Estijos ir Lietuvos ginkluotojų pajėgų projektas. Šį junginį Baltijos valstybės yra skyrusios budėti NATO greitojo reagavimo pajėgose. Trišalio Baltijos bataliono uždavinys – pasirengti NATO greitojo reagavimo pajėgų budėjimui ir išlaikyti numatytą parengties lygį 2020 metais.
 
Į Baltijos batalioną, kuriam vadovauja ir didžiąją dalį sudaro Latvijos pirmasis mechanizuotasis batalionas, Lietuvos kariuomenė skiria Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija” Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio bataliono pagrindu sudarytą štabo elementą, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono būriu sustiprintą pėstininkų kuopą, kartu su ginklų būriu, logistinės paramos ir Karo medicinos tarnybos elementais bei Oro atakos valdymo grupę iš Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.12; 03:00
print