Nadiežda Savčenko teigia norinti dalyvauti 2019 metais vyksiančiuose Ukrainos prezidento rinkimuose


Nepriklausoma Ukrainos parlamento narė Nadežda Savčenko pranešė apie planus dalyvauti 2019 metais vyksiančiuose Ukrainos prezidento rinkimuose.

„Esu pasiruošusi prisiimti atsakomybę už šalį ir dalyvauti prezidento rinkimuose. Mano politinė jėga dalyvaus parlamento rinkimuose“, – per interviu Lenkijos žurnalui „Krytyka Polityczna“ sakė N. Savčenko.

N. Savčenko įsitikinusi, kad jos politinė jėga sugebės pakeisti egzistuojančią politinę sistemą ir valstybės struktūrą. Ukrainoje prezidento rinkimai vyks 2019-ųjų kovo 31 d.

Anksčiau gegužę per spaudos konferenciją kalbėjęs dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka vengė atsakyti į klausimą apie planus siekti kitos kadencijos. Anot prezidento, dar per anksti kalbėti apie potencialius kandidatus.

Pernai metais Rusijoje N. Savčenko buvo pripažinta kalta dėl dviejų Rusijos žurnalistų – Igorio Korneliuko ir Antono Vološino – žūties Donbase ir neteisėtai kirtus Rusijos sieną. 2016 metų kovo 22 d. Donecko miesto teismas nuteisė N. Savčenko 22 metams kalėjimo.

Tačiau gegužės 25-ąją Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, vykdydamas žuvusių žurnalistų šeimų prašymą, pasirašė N. Savčenko nuo bausmės atleidžiantį įsaką. Ji galiausiai buvo parskraidinta į Ukrainą.

Informacijos šaltinis – ELTA

Nuotraukoje: šiuo metu prieštaringai vertinama Nadiežda Savčenko.

2017.05.26; 03:30

print